Koszykarki INEA AZS Poznań nie obronią tytułu mistrzyń Polski do lat 20. Akademiczki w półfinale przegrały po dogrywce z Rivierą Bryza Gdynia 56:68. W niedzielę poznanianki powalczą o brązowe medale.

Dwie minuty przed końcem spotkania AZS prowadził 50:46, a Kinga Woźniak szykowała się do wykonania dwóch rzutów wolnych, z których trafiła jeden. Chwilę później Monika Naczk trafiła „trójkę”. Następnie Angelika Stankiewicz doprowadziła do remisu po 51. Do końca spotkania zostały jeszcze 52 sekundy. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zdobyć punktów i do rozstrzygnięcia spotkania była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry gdynianki trafiały raz za razem. Niestety poznanianki zdobyły tylko pięć punktów i przegrały ostatecznie 56:68. W niedzielę podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego zmierzą się z Basketem Aleksandrów Łódzki.

INEA AZS Poznań – Riviera Bryza Gdynia 56:68 (15:15, 18:9, 9:12, 9:15, OT 5:17)

Poznań: Kinga Woźniak 19, Daria Marciniak 11, Weronika Telenga 10, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 5, Kinga Banach 1, Magdalena Ratajczak 0, Justyna Tudryn 0.

Gdynia: Anna Jakubiuk 22 (17 zb), Angelika Stankiewicz 15, Dominika Miłoszewska 13, Monika Naczk 13, Aleksandra Wajler 5, Marianna Duszkiewicz 0, Adriana Kukiełko 0.