inea-azs-poznanOstrovia Ostrów Wielkopolski zwycięstwem nad INEA AZS Poznań 71:66 zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki I ligi. Akademiczki zajmują obecnie 4. miejsce i nie mogą być pewne gry w ostatecznej fazie rywalizacji o PLKK. Dla poznanianek to pierwsza porażka od czterech spotkań.

Większość meczu należało do Ostrovii, która nie potrafiła jednak wypracować sobie większej niż 10 punktów przewagi. Gdy tylko robiło się niebezpiecznie INEA AZS szybko odrabiała straty. Drużynie gospodarzy sporo problemów sprawiała strefa, którą poznanianki grały przez dużą część spotkania.

Pod koniec trzeciej kwarty było 61:56 dla Ostrovii. Jednak po celnych rzutach Darii Marciniak, Żanety Durak i ponownie Marciniak zrobiło się 62:61 dla INEI AZS. W tym momencie wydawało się, że akademiczki złapały odpowiedni rytm i szybko „odjadą” swoim rywalkom.

Nic bardziej mylnego. Magdalena Parysek szybko ostudziła zapędy poznanianek. Po jej dwóch udanych akcjach Ostrovia prowadziła 68:62. W dodatku za pięć fauli z boiska musiała zejść Durak. Dołączyła ona do Barbary Skowronek i Magdaleny Koperwas, które za to samo wcześniej opuściły parkiet. To na pewno znacząco osłabiło drużynę. Dodatkowo Durak za trzy faule techniczne będzie musiała pauzować w następnym meczu.

Nic jednak nie usprawiedliwia fatalnej skuteczności podopiecznych trenera Ryszarda Barańskiego. Akademiczki pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyły dopiero po ponad pięciu minutach gry. Julia Adamowicz trafiła za trzy na 65:68. Niestety był to jedyny celny rzut z gry poznanianek w ostatniej części spotkania. Po chwili jeden wolny trafiła Kinga Woźniak.

Niewiele skuteczniejsze były zawodniczki Ostrovii, ale wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła im zwyciężyć.

Po meczu sztab szkoleniowy INEI AZS miał ogromne pretensje do pary sędziowskiej Rafał Szwej – Mirosław Wysocki. Ich zdaniem wypaczyli oni wynik spotkania.

TS Ostrovia Ostrów – INEA AZS Poznań 71:66 (28:22, 18:19, 18:21, 7:4)

Ostrovia: Misiek 14, Cebulska 13, Krygowska 12, Parysek 10, Kaczmarek 7, Szymańska 6, Mielczarek 5, Czaska 4.

INEA AZS: Marciniak 22, Idziorek 11, Skowronek 8, Durak 8, Adamowicz 8, Koperwas 7, Woźniak 2, Lewińska 0.