Warta Poznań przegrała u siebie z Polonią Bytom 1:2 w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi. Goście wygrali w pełni zasłużenie. Rewanż odbędzie się w środę na Śląsku.

Warta już od pierwszych minut spotkania nie radziła sobie w defensywie oraz nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji w ataku. Co innego Polonia. Bytomianie bez większych problemów przedostawali się w okolice pola karnego gospodarzy i w 21. minucie przewaga gości zakończyła się golem. Dawid Cempa ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Bartosza Pawłowskiego.

Poznaniacy po tej bramce w końcu zaczęli grać lepiej i przestali przegrywać większość pojedynków siłowych. Po pół godzinie gry na 1:1 wyrównał Łukasz Spławski, który celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z lewej strony.

Kibice Zielonych na chwilę odzyskali wiarę w zwycięstwo, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Już sześć minut później Marcin Lachowski ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Polonia do końca meczu miała jeszcze kilka bardzo dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku i Warta tak naprawdę może się cieszyć, że skończyło się tylko na 1:2.

Niestety Zieloni nie mieli wsparcia z trybun żadnej zorganizowanej grupy kibiców. Natomiast za Polonią do stolicy Wielkopolski przyjechało około 300 fanów, którzy przez całe spotkanie dopingowali bytomian.

Rewanż odbędzie się w środę w Bytomiu. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Warta Poznań – Polonia Bytom 1:2 (1:2)
0:1 – Dawid Cempa (21.)
1:1 – Łukasz Spławski (29.)
1:2 – Marcin Lachowski (36.)

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (41. Dawid Czerniejewicz) – Krystian Łukaszyk (57. Tomasz Koziorowski), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (82. Adam Durowicz), Artur Marciniak (75. Miłosz Brylewski), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Polonia: Marcin Michalak – Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Krzysztof Michalak – Kamil Mańkowski (65. Kamil Banaś), Łukasz Grube (78. Dawid Krzemień), Bartłomiej Setlak, Marcin Lachowski, Damian Michalik (77. Adrian Krysian) – Dawid Cempa (66. Michał Zieliński).