AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań / fot. Irek Pindral

Grunwald Poznań pokonał AZS AWF Poznań 3:0 w meczu 2. kolejki I ligi hokeja na trawie. Natomiast Warta Poznań od zwycięstwa rozpoczęła rozgrywki II ligi.

Dla zawodników AZS AWF był to pierwszy mecz w tym sezonie. Natomiast Grunwald na inaugurację I ligi rozgromił HKS Siemianowiczanka 13:1. W niedzielę 6 września mistrzowie Polski musieli się o wiele bardziej postarać o kolejną wygraną.

Po pierwszej połowie „Wojskowi” prowadzili tylko 1:0 z brązowym medalistą z zeszłego sezonu, kiedy to w 31. minucie spotkania Piotr Kozłowski wykorzystał krótki róg. Na 2:0 po takiej samej akcji podwyższył kwadrans później Paweł Bratkowski. Wynik spotkania na 3:0 dla Grunwaldu w 62. minucie ustalił Waldemar Rataj.

Po tym spotkaniu na boisko przy ulicy Królowej Jadwigi wyszli zawodnicy Warty Poznań oraz Polonii Skierniewice, dla których był to pierwszy mecz w tym sezonie II ligi. „Zieloni” wygrali 3:1.