Polska - Wegry / fot. Irek Pindral

Reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 2:4 w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju hokeja na lodzie do lat 18 rozgrywanego w Poznaniu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy po bramce Patryka Wysockiego w 4. minucie objęli prowadzenie. Węgrzy wyrównali na początku drugiej tercji. Jednak Polska po 120 sekundach ponownie prowadziła. Tym razem do bramki trafił Paweł Obłoński.

Niestety tuż przed końcem drugiej części meczu Węgrzy wyrównali, a następnie kolejnymi dwoma golami w trzeciej tercji zapewnili sobie zwycięstwo 4:2.

W drugim meczu Austria pokonała Ukrainę 3:2. W piątek odbędą się kolejne spotkania na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka w Poznaniu. O godzinie 16:00 Austria zmierzy się z Węgrami, natomiast o 19:00 Polska zagra z Ukrainą.