GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań / fot. Bartosz Cirocki - sportnakaszubach.pl

W meczu dwóch beniaminków 1. ligi piłki ręcznej Grunwald Poznań wygrał na wyjeździe na inaugurację sezonu z GKS Żukowo 30:24.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski miała minimalną przewagę. „Wojskowi” prowadzili 5:4, a następnie 9:7. Jednak końcówka pierwszej połowy należała już do poznaniaków. Podopieczni trenera Rafała Walczaka od stanu 11:10 wyszli na 16:11.

W drugiej części meczu Grunwald cały czas utrzymywał przewagę kilku bramek i nie pozwolił na odebranie sobie zwycięstwa. Gospodarzom nie pomogła na pewno spora liczba wykluczeń. GKS miał w sumie 12 minut kar, a pod koniec meczu Oskar Niedziółka został ukarany czerwoną kartką. Dzięki temu poznaniacy mieli cztery rzuty karne. Wszystkie na bramki zamienił Łukasz Wachowiak.

GKS Żukowo – WKS Grunwald Poznań 24:30 (11:16)

Żukowo: Artur Kaczmarek, Krzysztof Muńko – Michał Orzechowski 6, Mateusz Babieracki 4, Oskar Niedziółka 3, Szymon Adamczyk 3, Krzysztof Czarnecki 2, Karol Radecki 2, Paweł Dzierżawski 2, Damian Kaniowski 2, Jakub korbus, Filip Wiczkowski, Maciej Batura, Kacper Reseman.

Karne: 1/1.

Wykluczenia: 12 minut (Babieracki 4, Orzechowski 4, Wiczkowski 2, Niedziółka – dyskwalifikacja).

Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński  Piotr Wenta – Łukasz Wachowiak 6, Arkadiusz Guraj 6, Krzysztof Machnkewicz 5, Krzysztof Matryński 4, Mateusz Lubiewski, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, Aleksander Pawłowski, Robert Fogler, Michał Majewski, Patryk Piechowiak, Filip Kurek.

Karne: 4/4.

Wykluczenia: 2 minuty (Nowicki).

Zdjęcie, składy i zdobywcy bramek mamy dzięki uprzejmości sportnakaszubach.pl. Więcej o meczu można znaleźć – tutaj.