Grunwald Poznań - Lider Swarzędz 25:24 / fot. Irek Pindral

WKS Grunwald Poznań wygrał u siebie z Liderem Swarzędz 25:24 i umocnił się na pozycji lidera tabeli II ligi. Do końca sezonu zostały jeszcze tylko trzy kolejki, a Grunwald ma pięć punktów przewagi nad drugą drużyną.

Pierwsze minuty spotkania należały do Lidera. Zespół ze Swarzędza prowadziła 5:3, a następnie 7:5. Grunwald powoli jednak przejmował inicjatywę na boisku. Po pierwszej połowie było 12:10 dla poznaniaków.

Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski w 39. minucie spotkania prowadzili już 18:13. Wydawało się, że wynik spotkania jest już rozstrzygnięty, ale Lider się nie poddał.

– Kolejny wygrany mecz po bardzo twardej i zaciętej walce – komentuje Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– W pierwszej rundzie bardzo wysoko wygraliśmy w Swarzędzu i wydawało się, że u siebie też wygramy wyraźnie. Drużyna Lidera postawiła jednak wysoko poprzeczkę, nie mogliśmy poradzić sobie z najlepszym zawodnikiem drużyny gości Łukaszem Glinkowskim, który rzucił 10 bramek (wychowanek WKS Grunwald). Przez cały czas mecz był wyrównany, największą przewagę osiągnęliśmy w 39. minucie, kiedy objęliśmy prowadzenie 18:13 i zamiast utrzymywać przewagę, pozwoliliśmy gościom doprowadzić w 55. minucie do remisu 22:22. Dwie bramki młodego Aleksandra Pawłowskiego i jedna Mateusz Lubiewskiego w samej końcówce dały nam zwycięstwo może na wagę awansu do I ligi – opisuje Brzeziński.

Za tydzień Grunwald zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem tabeli Żagwią Dzierżoniów. W przypadku wygranej poznaniacy zapewnią sobie awans do I ligi.

WKS Grunwald Poznań – Lider Swarzędz 25:24 (12:10)

Poznań: Łukasz Wachowiak 6, Łukasz Koligat, Krzysztof Westwal 1, Robert Fogler 4, Mateusz Lubiewski 5, Krzysztof Martyński 2, Patryk Kulczyński, Arkadiusz Guraj 2, Patryk Piechowiak, Łukasz Karbowski, Piotr Nowicki 1, Aleksander Pawłowski 2, Hubert Zdunek 1, Filip Tarko, Szymon Sobański 1

Kary: 8 min (po 2 minuty Lubiewski i Pawłowski; Westwal 4 minuty)

Swarzędz: Błażej Nowacki, Adam Ochowiak, Damian Potocki 5, Krzysztof Szorcz 2, Miłosz Konarczyk, Bartosz Kuraś, Jakub Przybylski 3, Krzysztof Perczyński 1, Mateusz Napierała 3, Damian Mitek, Dawid Szolc, Łukasz Glinkowski 10.

Kary: 4 min (Ochowiak)

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments