lech-poznanUtalentowany zawodnik Arki Gdynia Dariusz Formella od lipca będzie zawodnikiem Lecha Poznań. 17-letni boczny pomocnik lub napastnik podpisał z Kolejorzem trzyletnią umowę.

– Dariusz dołączy do pierwszego zespołu po zakończeniu obecnego sezonu. Jego grę i postępy obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Jest to młody zawodnik o ogromnym potencjale. Mamy nadzieję, że jesienią wkomponuje się w zespół i podobnie jak jego kolega z reprezentacji Karol Linetty, będzie swoją grą cieszył kibiców i trenerów Kolejorza  – mówi członek zarządu ds. sportu, Piotr Rutkowski.

Formella w pierwszym zespole Arki zadebiutował 4 sierpnia 2012 w meczu z Wartą Poznań. Miał wtedy zaledwie 16 lat i 288 dni. W tym sezonie zagrał w sumie w siedmiu meczach w I lidze i w sześciu spotkaniach w III lidze. Nie zdobył żadnej bramki.

W rozmowie z dziennikarzami oficjalnej strony Arki przed dzisiejszym treningiem Formella „powiedział, że decyzja była dla niego trudna, gdyż Arce zawdzięcza swój dotychczasowy rozwój, ale jak podkreślił oferta z Lecha była tą z kategorii nie do odrzucenia. Zawodnik miał oferty z innych klubów Ekstraklasy, lecz o wyborze Poznania przesądził także aspekt rodziny, która stamtąd pochodzi.” – czytamy na arka.gdynia.pl.

Formella w zeszłym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17 oraz wywalczył mistrzostwo Polski juniorów starszych.

źródło: lechpoznan.pl / arka.gdynia.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments