fot. lechpoznan.pl
fot. lechpoznan.pl
fot. lechpoznan.pl

Długoletni piłkarz Lecha Poznań Waldemar K. został ukarany „za przewinienia w korupcji sportowej” przez Komisję Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej dwuletnią dyskwalifikacją w zawieszeniu na 3 lata oraz 15 tysięcy złotych kary finansowej. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Waldemar K. w lutym 2009 roku został zatrzymany przez wrocławską policję. Następnie w lipcu 2010 roku został oskarżony o udział w korupcji w polskim futbolu. Waldemar K. miał brać udział w ustawieniu meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Lechem Poznań (22 maja 2004), Górnika Polkowice z Lechem Poznań (8 czerwca 2004). Proces w tej sprawie cały czas trwa.

Za te same spotkania ukarany został Zbigniew Wójcik. Były obrońca Lecha poddał się jednak dobrowolnej karze. Cały czas trwa postępowanie w sprawie Piotra Reissa.

Waldemar K. był zawodnikiem Kolejorza przez 17 sezonów (1983/84 – 1997/98 oraz 2002/03 – 2003/04). W tym czasie rozegrał dla klubu ponad trzysta spotkań, zdobywając 3 mistrzostwa Polski, 3 Superpuchary Polski i 2 Puchary Polski. Oprócz tego występował również w Vfl Wolfsburg oraz pięciokrotnie reprezentował Polskę. Teraz uczestniczy w meczach Oldbojów Lecha.

Wszystko na temat korupcji w Lechu Poznań dostępne jest na blogu Piłkarska Mafia: http://pilkarskamafia.blogspot.co.uk/2011/08/lech-poznan.html

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz