Biofarm Basket Poznań - fot. Irek Pindral

Koszykarze Biofarmu Basket Suchy Las bez żadnych problemów pokonali Albę Chorzów 86:65 w pierwszym meczu drugiego etapu walki o I ligę. Drużynę do zwycięstwa poprowadził Tomasz Smorawiński, który zapisał na swoim koncie 18 punktów, 5 asyst, 6 zbiórek i 7 przechwytów.

Po rundzie zasadniczej po pięć najlepszych zespołów z grupy C i D utworzyło grupę F, w której mierzą się z drużynami, z którymi nie rywalizowały w pierwszym etapie rozgrywek. Dodatkowo zaliczono im do klasyfikacji punkty zdobyte w meczach z klubami, które również awansowały do grupy F.

Biofarm Basket zajął trzecie miejsce w grupie C i do drugiego etapu rozgrywek przystąpił z bilansem trzech wygranych meczów i pięciu porażek. Natomiast Alba miała bilans dwóch zwycięstw i sześciu przegranych spotkań.

W walentynkową sobotę koszykarze Biofarmu Basket Suchy Las już po kilku minutach gry zbudowali dziesięciopunktową przewagę. Alba próbowała odrabiać straty w drugiej kwarcie, którą wygrała 20:18, ale po przerwie gospodarze znowu zaczęli dominować na boisku.

W kilka minut po serii 19:3 Biofarm Basket miał już 24 punkty przewagi (60:36) i do końca spotkania spokojnie kontrolował wynik. Do zwycięstwa przyczynili się wszyscy zawodnicy. Punkty zdobyła cała meczowa dwunastka.

Biofarm Basket Suchy Las – Alba Chorzów 86:65 (23:13, 18:20, 29:13, 16:19)

Biofarm: Tomasz Smorawiński 18 (2×3, 7 p., 6 zb., 5 as.), Piotr Wieloch 15 (3), Damian Szymczak 9 (1), Michał Marek 2, Mateusz Bręk 1 oraz Szymon Michalik 8, Filip Pruefer 8 (7 zb.), Jakub Fiszer 6 (5 as.), Patryk Stankowski 6 Bartłomiej Pawlak 5, Mikołaj Kurpisz 4 (5 zb.), Dawid Gruszczyński 4.

Alba: Marcin Weselak 18, Piotr Stępak 14, Łukasz Wójcik 7, Tomasz Milewski 6, Bartosz Chuć 5 (1), Dawid Gambusz 5, Dawid Sega 4 (1), Cyprian Błaszczyk 3 (1) Krzysztof Lis 3 (1).

Tabela grupy F II ligi koszykówki mężczyzn. Bezpośredni awans do I ligi uzyska I drużyna. Druga zagra baraż z wiceliderem grupy E.