Biofarm Basket Poznań - Pogoń Prudnik / fot. Irek Pindral

Biofarm Basket znowu dał sobie odebrać zwycięstwo w końcówce meczu. Tym razem od poznaniaków lepsi okazali się zawodnicy GTK Gliwice.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski ponownie zanotowała zawstydzającą skuteczność rzutów wolnych, trafiając zaledwie 4 na 14 osobistych.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Biofarm Basket w drugiej kwarcie wyszedł na prowadzenie 28:20, a następnie 35:27. Do 27. minuty wszystko układało się pomyślnie dla poznaniaków. Podopieczni trenera Przemysława Szurka wygrywali 49:41 i kontrolowali sytuację na boisku.

Jednak od tego momentu zaczęły się problemy. Zawodnicy Biofarmu Basket przez ponad osiem minut trafili zaledwie jeden rzut. Wykorzystali to oczywiście goście, którzy zmniejszyli straty do punktu.

Na dwie minuty przed końcem meczu było 58:55 dla gospodarzy. Jednak to gliwiczanie o wiele lepiej rozegrali końcówkę i ostatecznie wygrali 64:61. Dzięki temu zwycięstwu GTK wyprzedziło w tabeli Biofarm Basket, który teraz zajmuje przedostatnie 15. miejsce. Gliwiczanie awansowali na 13. pozycję.

Biofarm Basket Poznań – GTK Gliwice 61:64 (21:19, 14:10, 14:16, 12:19)

Szczegółowe statystyki są dostępne tutaj

Poznań: J. Fischer 12, P. Wieloch 11, A. Metelski 10,D. Szymczak 9, M. Bręk 8, M. Kurpisz 3, P. Stankowski 3, W. Frąckowiak 3, M. Szydłowski 2.

Gliwice: P. Pluta 18, W. Fraś 14, Ł. Paul12, T. Wróbel 7, Ł. Bodych 6, K. Radwański 3, M. Stokłosa 2, P. Konsek 2.