Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań od dwóch zwycięstw rozpoczęli turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 18 rozgrywany w Radomiu. W piątek drużyna prowadzona przez trenerów Bartosza Sikorskiego i Andrzeja Śniadka w ostatnim meczu grupowym zmierzy się z Polonią Warszawa.

W czwartek pierwszego dnia mistrzostw Biofarm Basket Junior po dobrym meczu pokonał WKS Śląsk Wrocław. Poznaniacy nie zlekceważyli przeciwnika i od początku spotkania byli bardzo skoncentrowani na założeniach taktycznych, co zaowocowało ich prowadzeniem 11:0. Przez dalszą część meczu zawodnicy ze stolicy Wielkopolski kontrolowali przebieg spotkania, doprowadzając nawet do 32 punktowej przewagi. Ostatecznie Biofarm Basket wygrał 78:59.

Najlepszym strzelcem meczu został kapitan BBJP – Szymon Ryżek, który zdobył 20 punktów (2×3) i miał 9 zbiórek.
Statuetka „MVP spotkania”’ powędrowała natomiast w ręce Dawida Gruszczyńskiego (17 oczek w tym 3×3).

Biofarm Basket Junior Poznań – WKS Śląsk Wrocław 78:59 (21:11, 22:10, 21:22, 14:16)

Poznań: Ryżek 20 (2×3, 9 zb.), Gruszczyński 17 (3), Stankowski 11, Kurpisz 10 (1×3, 8 zb.), Waraczyński 7 (1×3, 11 zb.) oraz Skrzypek 8, Tomaszewski 5 (1), Nowak, Madanowski, Rybakowski, Kraszkiewicz.

W drugim dniu mistrzostw Polski U18 Biofarm Basket pewnie pokonał Trefla Sopot. Poznaniacy świetnie rozpoczęli spotkanie i po ośmiu minutach prowadzili 10:0. Koncentracja i dobra gra w obronie pozwoliły ich schodzić na przerwę przy wyniku 27:20. W drugiej połowie zawodnicy trenera Bartosza Sikorskiego i Andrzeja Śniadka powiększyli przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą 32 oczek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był dziś Dawid Gruszczyński. Nasz Shooter rzucił 17 oczek i zebrał z tablic 8 piłek. Bardzo blisko osiągnięcia double-double byli podkoszowi – Mikołaj Kurpisz i Maciej Waraczyński, którzy zaliczyli odpowiednio 9 pkt./10 zb. i 9 pkt./12 zb.

Na największe brawa zasłużył jednak „mały Generał” – Patryk Stankowski (6 punktów, 7! przechwytów, 4 zbiórki, 3 asysty). Nasz ekspresowy rozgrywający świetnie napędzał team Biofarmu dlatego statuetka „MVP spotkania” trafiła dziś w jego ręce.

Trefl Sopot – Biofarm Basket Junior Poznań 39:71 (6:14, 14:13, 10:21, 9:23)

Poznań: Gruszczyński 17 (1×3, 8 zb.), Ryżek 11 (6 zb.), Kurpisz 9 (1×3, 10 zb.), Waraczyński 9 (12 zb.), Stankowski 6 (7 p.) oraz Skrzypek 12, Rybakowski 4 (6 zb.), Tomaszewski 3, Madanowski, Kraszkiewicz.

W piątek o godzinie 12:00 Biofarm Basket Junior Poznań w ostatnim meczu grupowym zmierzy się z Polonią Warszawa. Szczegółowe statystyki mistrzostw dostępne są na stronie PZKosz pod adresem http://pzkosz.pl/liga/9/