Biofarm Basket Junior Poznań - fot. facebook.com/PBGJunior
Biofarm Basket Junior Poznań – fot. facebook.com/PBGJunior

Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań pokonali SKS Starogard Gdański 78:64 w pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20, który rozgrywany jest w Radomiu.
A2040-956

Relacja ze spotkania na oficjalnej stronie Biofarmu Basket na Facebooku (facebook.com/PBGJunior)

„Agresywna gra w obronie dała nam prowadzenie od początku meczu i pierwszą kwartę zakończyliśmy wynikiem 29-21. W drugiej i trzeciej kwarcie mieliśmy problemy z faulami na czym ucierpiała nasza defensywa i pozwoliliśmy rywalom wrócić do gry. W momentach gdy Starogard zaczynał łapać swój rytm niezawodny był Filip Pruefer, który dominował w strefie podkoszowej.

Nasz środkowy zakończył mecz z double-double 20 punktów i 11 zbiórek. Jego dobry występ doceniony został przyznaniem nagrody dla najlepszego zawodnika meczu.

W decydujących momentach meczu ważne punkty rzutami z półdystansu zdobył Piotr Wieloch, który oprócz zdobycia 12 oczek rozdał także 8 asyst. W całym spotkaniu zanotowaliśmy aż 16 przechwytów (5 piłek przechwycił Mateusz Bręk), co pozwoliło nam wyprowadzać szybkie ataki i zmęczyć grających wąską rotacją przeciwników.”

W czwartek w kolejnym meczu grupowym Biofarm Basket zmierzy się z drużyną AZS AGH Alstom Kraków.

Biofarm Basket Junior Poznań – SKS Starogard Gdański 78:64 (28:21, 11:19, 19:16, 21:8)

Biofarm: Wieloch 12 (8 as.), Wielechowski 11 (3), Bręk 4 (5 p.) Fiszer 2, Marek 2 oraz Pruefer 20 (11 zb.), Krawiec 11 (2), Szymczak 10 (1), Michalik 4, Taisner 2.