AZS Politechnika Poznań / fot. Irek Pindral

Koszykarze AZS Politechniki Poznań pokonali u siebie MKS Otmuchów 95:70 w meczu 15. kolejki II ligi. Po tym spotkaniu zawodnicy Polibudy zajmują 8. miejsce w tabeli na 12 sklasyfikowanych drużyn.

Spotkanie zdecydowanie lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy szybko objęli prowadzenie 10:1. Jednak gospodarze szybko przejęli inicjatywę na boisku. Do końca pierwszej stracili już tylko pięć punktów, a sami zdobyli 29.

W drugiej części meczu poznaniacy cały czas dominowali. Po pierwszej połowie prowadzili 59:31 i losy spotkania były już rozstrzygnięte. Goście w trzeciej kwarcie byli lepsi 24:16. Jednak zawodnicy Politechniki na więcej im nie pozwolili, wygrywając 95:70.

AZS Politechnika Poznań – MKS Otmuchów 95:70 (30:15, 29:16, 16:24, 20:15)

Poznań: Michał Wielechowski 25, Wojciech Pawełczyk 15 (11 z), Szymon Budnikowski 15, Mateusz Rutkowski 12, Patryk Spojda 8, Adam Krzemień 6, Konrad Sobczak 5, Olaf Milej 5, Jakub Bober 3, Albert Krawiec 1 (13 z).