Kolejna już impreza z serii Akademie Klasy Ekstra odbędzie się w sobotę, 17 września o godzinie 10:00 na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej 17. Wspólny projekt Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu popularyzowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

Sobotnie zajęcia przy INEA Stadionie są otwarte dla wszystkich chłopców i dziewczynek. Na najmłodszych czekają konkursy, gry i ćwiczenia sprawnościowe, a na tych nieco starszych emocjonujące turnieje. Uczestnicy będą trenować w trzech grupach wiekowych: U-6, U-9 i U-11. Przy Bułgarskiej pojawią się również przedstawiciele ministerstwa oraz Fundacji Ekstraklasy, którzy są patronami wydarzenia.

– Razem z Fundacją Ekstraklasy oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki już po raz drugi organizujemy wydarzenie Akademie Klasy Ekstra. Nasz wspólny projekt przeznaczony jest dla młodych adeptów piłki nożnej od 4. do 11. roku życia – mówi Michał Kokotek, specjalista ds. Sportu. – Same rozgrywki piłkarskie rozpoczną się o godzinie 11:00, a udział w nich będą brać kluby z ościennych miejscowości m.in. Swarzędz, Owińska czy Szamotuły – dodaje.

Celem Akademii Klasy Ekstra jest promowanie sportowego trybu życia oraz budowanie lokalnych społeczności wśród dzieci i młodzieży. Oczywiście poza piłkarską rywalizacją na najmłodszych będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji. – Całość wydarzenia rozpoczyna się już na godzinę przed startem rozgrywek, czyli o 10:00, kiedy na bocznym boisku przy INEA Stadionie pojawią się piłkarze pierwszej drużyny Kolejorza oraz poznańskie koziołki Gzub i Ejber. Liczymy na całodniową piłkarską zabawę i głośny doping kibiców – kończy Kokotek.

źródło: informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments