Biofarm Basket Poznań - ACK UTH Rosa Radom / fot. Irek Pindral

Bardzo dobra jedna kwarta to zdecydowanie za mało, aby myśleć o zwycięstwie w I lidze koszykówki. Przekonał się o tym Biofarm Basket Poznań, który przegrał u siebie ACK UTH Rosą Radom 58:64.

Poznaniacy przystępowali do środowego spotkania z dużymi nadziejami na zwycięstwo. Pierwszoligowa drużyna z Radomia to rezerwy zespołu z Tauron Basket Ligi i czasami część zawodników gra w wyższej klasie rozgrywkowej. Tak było tym razem. Do stolicy Wielkopolski nie przyjechało trzech podstawowych graczy Rosy.

W połowie pierwszej kwarty Biofarm Basket prowadził 12:10, ale od tego momentu przestali kompletnie trafiać do kosza. Ich kryzys trwał ponad dziewięć minut. W tym czasie gospodarze zdobyli zaledwie 2 punkty z gry! Niemoc poznaniaków wykorzystali oczywiście goście, którzy wyszli na prowadzenie 24:15, a po dwóch kwartach było 33:22 dla nich.

W kolejnej części spotkania przewaga Rosy cały czas rosła. Radomianie po trzydziestu minutach gry mieli 19 punktów przewagi 51:32, a miejscowi kompletnie nie potrafili powstrzymać Filipa Zegzuła, Jakuba Schenka i Roberta Centara. Trójka gości zdobyła w sumie 49 punktów.

Poznaniacy dopiero w czwartej kwarcie zagrali na lepszym poziomie. Przewaga Rosy zmniejszała się bardzo szybko, ale podopiecznym trenera Szurka zabrakło czasu na odwrócenie wyniku. Ostatecznie Biofarm Basket uniknął pogromu, zmniejszając rozmiary porażki do sześciu punktów 58:64.

Radomianie w środę popisali się świetną skutecznością w rzutach za trzy. Drużyna prowadzona przez trenera Karola Gutkowskiego trafiła 9 na 17 prób zza linii 6,75 m. Goście byli również lepsi w zbiórka 34:28.

W zespole Biofarmu Basket wyróżnili się Adam Metelski (17 punktów i 7 zbiórek), Piotr Wieloch (15 punktów) oraz Michał Szydłowski (2 punkty, 10 zbiórek i 4 asysty).

Biofarm Basket Poznań – ACK UTH Rosa Radom 58:64 (12:18, 10:15, 12:20, 24:11)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Poznań: Adam Metelski 17, Piotr Wieloch 15, Jakub Fiszer 9, Michał Szydłowski 2, Mateusz Bręk oraz Damian Szymczak 8, Dawid Gruszczyński 3, Patryk Stankowski 2, Szymon Michalik 2, Tomasz Smorawiński, Mikołaj Kurpisz.

Rosa: Filipa Zegzuła 17, Jakub Schenk 17, Robert Cetnar 15, Konrad Kapturski 7, Mateusz Gos 3, Jakub Stanios 3, Mateusz Zwęgliński 2, Maciej Parszewski 0.