Rezerwy Lecha Poznań kontynuują złą passę. Tym razem przegrały u siebie z Sokołem Kleczew 1:3. To trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia w III lidze.

Drugi zespół Kolejorza w poprzednich kolejkach przegrał u siebie z GKS Przodkowo 0:3 i na wyjeździe z KKS Kalisz 1:2. W ubiegłą środę co prawda wygrał w Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z LZS Otorowo aż 17:1, ale rywal był z B-Klasy.

W niedzielę rezerwy Lecha zagrały u siebie z Sokołem i po raz kolejny musiały uznać wyższość rywala, który wygrał 3:1.

Pierwsza połowa była wyrównana i padła w niej tylko jedna bramka. W 34. minucie prowadzenie gościom dał Arkadiusz Bajerski.

W drugiej części gry dale trwała zażarta walka na boisku, a oba zespoły miały kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. W 78. minucie w końcu udało się do siatki trafić gospodarzom, a uczynił to Jakub Moder.

Więcej sił w końcówce spotkania zachowali goście z Kleczewa, którzy dwukrotnie zmusili do kapitulacji Miłosza Mleczko. Najpierw w 90. minucie trafił wypożyczony z Warty Poznań Tomasz Koziorowski, a w doliczonym czasie gry gospodarzy pogrążył Emile Thiakane.

Rezerwy Lecha aktualnie zajmują dziewiątą pozycję w tabeli III ligi grupy drugiej. Szansę na poprawienie lokaty podopieczni trenera Durdjevicia będą mieli w przyszłą sobotę, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Leśnikiem Manowo.

Lech II Poznań – Sokół Kleczew 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bajerski (34.), 1:1 Moder (78.), 1:2 Koziorowski (90.), 1:3 Thiakane (90+2.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Jurica Cindrić, Marcin Banaszak (61. Jakub Moder), Mateusz Magdziak – Patryk Janasik, Jakub Pawlicki, Marcin Wasielewski – Kamil Jóźwiak, Wojciech Mielcarek (70. Kacper Chodyna) – Paweł Tomczyk (73. Dawid Kurminowski), Krzysztof Kołodziej (75. Maciej Spychała)

Żółte kartki: Mateusz Magdziak, Krzysztof Kołodziej

źródło: lechpoznan.pl