fot. Unia Swarzędz

W szóstej kolejce IV ligi Unia Swarzędz zagra na wyjeździe z Gromem Plewiska. Przez ostatnią dekadę oba zespoły spotkały się zaledwie czterokrotnie.

Klub Sportowy Grom Plewiska został założony 1 stycznia 1992 roku przez – jak można przeczytać na stronie klubu – miłośników piłki nożnej. Największym sukcesem drużyny jest gra w III lidze, w sezonie 2013/14. W obecnych rozgrywkach klub z Plewisk radzi sobie, jak na razie, lepiej od Swarzędzkiego Klubu Sportowego. Grom bowiem zajmuje drugą pozycję w tabeli z 12 punktami na koncie, zaś Unia może pochwalić się 10 oczkami, co daje 4. miejsce w stawce.

W ostatnich dziesięciu latach miały miejsce cztery ligowe batalie pomiędzy piłkarzami Gromu a zawodnikami SKS-u. Dwie z nich zostały rozegrane w lidze okręgowej, a kolejne dwa, trzy lata temu, w III lidze. Bilans ze spotkań dla podopiecznych Jakuba Ostrowskiego jest korzystny: dwukrotnie wygrali swarzędzanie, raz padł remis, a raz triumfował Grom.

Mecz szóstej kolejki odbędzie się w sobotę, o godzinie 11:00 na stadionie w GOSiR w Plewiskach. Na tamtejszym, dobrze przygotowanym obiekcie trenowała swego czasu nawet pierwsza drużyna Lecha Poznań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments