Polonia Środa Wielkopolska - Polonia Poznań / fot. Irek Pindral

Polonia Poznań pokonała na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 2:1 w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Obie drużyny w miniony weekend grały na wyjeździe. Poznanianki w 2. kolejce grupy północnej I ligi zremisowały z UKS SMS II Łódź 1:1, a drużyna ze Środy Wielkopolskiej w rozgrywkach II ligi pokonała w Grodzisku Wielkopolski tamtejszy GSS 3:0.

W środę obie drużyny zmierzyły się w Pucharze Polski. Poznanianki wyszły na prowadzenie w 21. minucie po bramce zdobytej przez Zuzannę Sawicką. Przed końcem pierwszej połowy na 1:1 wyrównała Roksana Wojtecka. Zwycięstwo drużynie ze stolicy Wielkopolski w 71. minucie zapewniła Anna Jacewicz.

Wypowiedzi pomeczowe:

Dorota Czech: – Wygrana cieszy, aczkolwiek jest wiele rzeczy do poprawy. Mimo tego, że trener dał szanse pokazać się kilku dziewczynom z „ławki” to przeważałyśmy. Niestety nie wykorzystałyśmy wielu sytuacji, co pokazuje, że jeszcze sporo pracy przed nami. A stać nas na wiele więcej. Okazję na udowodnienie tego będziemy miały już w najbliższą niedzielę przy ul. Harcerskiej o g.12.00. Serdecznie Zapraszamy!

Karolina Grześkowiak: Na samym początku życzę wszystkim kobiecym drużynom możliwości grania na takiej murawie jaka jest w Środzie Wlkp. Dzisiaj tak naprawdę można było zrobić na boisku wszystko z piłką, ale wydaje mi się, że pogoda dla nas znowu nie była sprzyjająca! Oczywiście wygrany mecz bardzo cieszy! Ale moim zdaniem jako zespół musimy dać z siebie jeszcze więcej, żeby myśleć w przyszłości o mierzeniu się z najlepszymi. Dużo pracy przed nami, ale wierzę, że będzie dobrze!

Emilia Krajewska: – Mecz nie należał do najłatwiejszych, natomiast dałyśmy radę. Większość akcji prowadziłyśmy na połowie przeciwniczek, mimo to nie wykorzystałyśmy większości sytuacji bramkowych. Znam to boisko jak własną kieszeń, a jak widać zdarzają się błędy i tracimy bramkę. Trzeba tez pochwalić Roksanę Wojtecką za świetny strzał techniczny, który mnie zmylił. Dziewczyny zrobiło dobrą robotę, za to trzeba je pochwalić, a każdy wygrany mecz bardzo cieszy!

1/2 Wielkopolskiego Pucharu Polski – 07.09.2016

Polonia Środa Wielkopolska – Polonia Poznań 1:2 (1:1)
0:1 – Zuzanna Sawicka (21.),
1:1 – Roksana Wojtecka (35.),
1:2 – Anna Jacewicz (71.).

Środa Wlkp.: Adrianna Raś (80. Agnieszka Golczak) – Daria Sroczyńska (45. Monika Purgał), Agata Polowczyk, Dominika Hyża, Monika Forszpaniak, Agnieszka Muszyńska (18. Natalia Nawrocka – 72. Aurelia Zamkotowicz), Kamila Wiśniewska (46. Angelika Miłoszyk), Agata Ratajczak, Kinga Waszak (74. Sandra Cichoń), Roksana Wojtecka (46. Anna Nowacka), Agnieszka Nowakowska.

Trener: Marek Gierałka.

Poznań: Emilia Krajewska – Renata Nowak (70. Karolina Grześkowiak), Monika Nowak, Laura Czudzińska, Zuanna Filipiak (70. Paulina Liczbińska) , Anna Jacewicz, Dorota Czech, Zuzanna Sawicka (73. Agnieszka Szafran), Marta Kosiorek, Sandra Beszterda (60. Patrycja Kościelna), Aleksandra Tyl.

Trener: Łukasz Nowak.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments