Biofarm Basket Poznań - ACK UTH Rosa Radom / fot. Irek Pindral

Koszykarze Biofarmu Basket Poznań nie sprawili niespodzianki w pierwszym swoim meczu ligowym w 2016, przegrywając na wyjeździe z GKS Tychy 59:91.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Biofarm Basket jest niemal na samym końcu tabeli, natomiast GKS to drużyna czołówki ligi z wieloma doświadczonymi zawodnikami o wysokich umiejętnościach w składzie.

Zgodnie z przewidywaniami tyszanie szybko objęli prowadzenie (10:2 oraz 20:10). Poznaniacy na początku drugiej kwarty postraszyli trochę faworytów. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowie gospodarze mieli już tylko cztery punkty przewagi (29:25), ale szybko rozwiali nadzieje przyjezdnych na dobry wynik. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:27 dla GKS.

Miejscowi do końca spotkania w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku i szybko powiększali prowadzenie. Ostatecznie Biofarm Basket Poznań przegrał 59:91.

GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 91:59 (22:15, 19:12, 23:14, 27:18)

Biofarm: Adam Metelski 17 (8 zb.), Piotr Wieloch 14 (2), Jakub Fiszer 7 (1), Damian Szymczak 2, Michał Szydłowski 2 oraz Patryk Stankowski 5, Dawid Bręk 4 (7 zb.), Mikołaj Kurpisz 4, Tomasz Smorawiński 2, Jakub Simon 2, Wojciech Frąckowiak, Bartłomiej Pawlak.