Stella Luboń - Stella Luboń Oldboys / fot. Irek Pindral

W piątek w samo południe rozegrano w Luboniu noworoczny mecz pomiędzy Stellą Luboń a Stellą Luboń Oldboys. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a prawdopodobnie pierwszą bramkę na wielkopolskich boiskach w 2016 roku zdobył w 27. minucie Arkadiusz Nowicki.

Rozgrywanie meczów w Luboniu w Nowy Rok to już tradycja. Nie inaczej było w piątek, kiedy na boisko wyszli piłkarze Stelli i ich starsi koledzy z Oldbojów. Spotkanie rozgrywano w trudnych warunkach, od rana padał śnieg, było zimno i ślisko. Na murawie jednak nie brakowało emocji i spięć.

Prawdopodobnie pierwsza bramka w 2016 roku w Wielkopolsce padła w 27. minucie, a jej autorem był Arkadiusz Nowicki z pierwszej drużyny Stelli. Na 2:0 gola strzelił Marcin Mroczyński, ale Oldboje odpowiedzieli trafieniami Łukasz Drajera i Łukasza Krzyżaniaka. Mecz zakończył się remisem, ale rozegrano jeszcze serię rzutów karnych. W niej lepsi okazali się młodsi zawodnicy z Lubonia i wygrali 3:1.

W spotkaniu wystąpiła gościnnie Dominika Dewicka, na co dzień bramkarka Polonii Poznań. Stella to jej pierwszy klub w karierze i właśnie w jego barwach zagrała w pierwszej połowie. Po przerwie zaś wystąpiła już w drużynie Oldbojów.

Wszyscy uczestnicy spotkania złożyli podpisy na piłce Lecha Poznań, która trafi na licytację.

Stella Luboń – Stell Luboń Oldboys 2:2 (1:0) k. 3:1

Bramki: 1:0 Nowicki, 2:0 Mroczyński, 2:1 Drajer, 2:2 Krzyżaniak

pełny skład Stelli: Dominika Dewicka, Piotr Michalak, Jakub Budych, Tomasz Mroczyński, Marcin Mroczyński, Adrian Szynka, Piotr Palacz, Dawid Jurga, Arkadiusz Nowicki, Jacek Kubiak, Adam Bojek, Mateusz Filipiak, Szymon Dorna

pełny skład Stelli Oldboys: Marek Filipiak, Robert Twardowski, Maciej Owczarczyk, Krzysztof Kujawski, Łukasz Drajer, Robert Szynka, Marek Wiórek, Mikołaj Kłodziński, Sławomir Kleiber, Sebastian Świergiel , Łukasz Krzyżaniak, Zbigniew Pluciński, Dominika Dewicka