katarzyna-piterKatarzyna Piter awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco (pula nagród 235 tys. dolarów). Poznanianka nadspodziewanie łatwo pokonała Hiszpankę Ines Ferrer Suarez. Nie powiodło się natomiast drugiej tenisistce ze stolicy Wielkopolski Magdzie Linette.

Obie poznanianki przebywają w Ameryce Południowej już od trzech tygodni. Wcześniej bez większych sukcesów grały w turniejach mniejszej rangi w Cali i Bogocie.

Piter (350. w rankingu WTA) w pierwszej rundzie eliminacji trafiła na Hiszpankę Ines Ferrer Suarez (261 WTA). 22-letnia Polka niespodziewanie łatwo poradziła sobie z dwa lata młodszą rywalką. Piter oddała rywalce zaledwie dwa gemy, a całe spotkanie trwało tylko 62. minuty. W kolejnej rundzie poznaniankę czeka o wiele trudniejsze zadanie. Przeciwniczką naszej tenisistki będzie 132. w rankingu WTA Kanadyjka Eugenie Bouchard.

Gorzej niestety powiodło się Linette. Pierwszy set meczu z turniejową „siódemką” Nastassją Burnett (151 WTA) był wyrównany tylko do stanu 2:2. Później Włoszka nie oddała już gema. W drugiej partii Burnett prowadziła już 5:1. Linette zdołała jednak wygrać sześć gemów z rzędu. W trzecim secie poznanianka prowadziła 2:1. Niestety pięć kolejnych gemów padło łupem Burnett, która ostatecznie wygrała cały mecz 6:2, 5:7, 6:2.