azspoznanKoszykarze AZS Politechniki BIG-PLUS Poznań pokonali u siebie Spójnię Stargard Szczeciński 68:59. Dzięki wygranej akademicy awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli I ligi. Natomiast Spójnia przegrała po raz pierwszy od pięciu spotkań. Poznaniaków do zwycięstwa poprowadził Adam Metelski, który zdobył 16 punktów i miał 19 zbiórek.

Zawodnicy Politechniki udowodnili w sobotę, że ich forma rośnie, a wygrana w poprzedniej kolejce w Krośnie nie była jednorazowym wyskokiem dobrej gry. Gospodarze od początku spotkania ze Spójnią narzucili wysokie tempo. Po celnym rzucie Pawła Stankiewicza prowadzili 9:0. Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero po pięciu minutach gry. Nie byli jednak w stanie dogonić rozpędzonych poznaniaków, którzy wygrali pierwszą kwartę 22:11.

W drugiej części spotkania Spójnia zdołała zbliżyć się na siedem punktów (17:24). Jednak trójka Tomasza Baszaka oraz celny rzut Macieja Rostalskiego rozwiały nadzieje gości na odrobienie wszystkich strat. AZS kontrolował sytuację na boisku i cały czas utrzymywał minimum dziesięciopunktową przewagę.

Gospodarzy mały kryzys dopadł jedynie na początku czwartej kwarty. Zawodnicy Politechniki przez ponad pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. Zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego nie potrafili jednak tego wykorzystać i odrobili zaledwie cztery punkty strat. Gdy Stankiewicz na trzy minuty przed końcem spotkania trafił zza linii 6,75 m, stało się jasne, że tego dnia AZS nie odda już zwycięstwa.

AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań – Spójnia Stargard Szczeciński 68:59 (22:11, 14:12, 20:19, 12:17)