WKS Grunwald Poznań - fot. Irek Pindral

Zwycięstwem Grunwaldu Poznań zakończyły się 80. Mistrzostwa Polski w hokeju na trawie. „Wojskowi” w finale pokonali AZS AWF Poznań, a trzecie miejsce zajął Pomorzanin Toruń.

Na Grunwald nie było mocnych w tym sezonie. Podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego nie przegrali ani jednego z dwudziestu spotkań. Na turnieju finałowym w Poznaniu musieli się jednak trochę pomęczyć.

W sobotę odbyły się dwa mecze półfinałowe, w których Grunwald pokonał LKS Gąsawa 8:0, a Pomorzanin Toruń przegrał z AZS AWF Poznań 2:3. Natomiast w niedzielę rozegrano najważniejsze mecze 80. edycji mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn. W rywalizacji o brązowe medale Pomorzanin zwyciężył nad Gąsawą 6:3. Następnie przyszła pora na derbową batalię o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Waldemar Rataj, a następnie na 2:0 dla Grunwaldu podwyższył z krótkiego rogu Paweł Bratkowski. AZS AWF odpowiedział w pierwszej połowie golem strzelonym przez Oskara Batora. „Akademicy” cały czas naciskali rywala, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

Zawodnicy Grunwaldu w ostatnim kwadransie meczu potwierdzili, że nie ma na nich mocnych w tym sezonie. W piętnaście minut dwie bramki zdobył Maciej Wejerowski, a po jednej dołożyli Mohhamad Sohail oraz Rataj. „Wojskowi” wygrali zdecydowanie 6:1 i po raz dwudziesty w historii cieszyli się z mistrzostwa Polski.

Złotą laskę dla najlepszego strzelca rozgrywek ufundowaną przez redakcję katowickiego „Sportu” oraz Polski Związek Hokeja na Trawie otrzymał Marcin Strykowski z LKS Gąsawa, który zdobył 29 bramek.