Warta Poznań - Kotwica Kołobrzeg / fot. Irek Pindral

Raków Częstochowa to jeden z faworytów do wygrania II ligi. Potwierdził to między innymi pewnie wygrywając u siebie z Wartą Poznań 3:1. Jedyną bramkę dla „Zielonych” zdobył Łukasz Białożyt.

Warta pierwszego gola straciła tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z lewej strony Filip Kaczmarka piłkę w siatce Warty uderzeniem głową umieścił Damian Warchoł. Ten sam zawodnik wcześniej był bliski zdobycia bramki. Jednak futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 55. minucie na 1:1 wyrównał Łukasz Białożyt, który pewnie wykonał rzut karny za faul na Michale Cywińskim. Gospodarze na więcej nie pozwolili już poznaniankom. W 77. minucie na 2:1 podwyższył Przemysław Oziębała, a chwilę później Rafał Figiel ustanowił wynik spotkania z „jedenastki” podyktowanej za zagranie piłki ręką.

RKS Raków Częstochowa – Warta Poznań 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Damian Warchoł (44.), 1:1 – Łukasz Białożyt (50. – karny), 2:1 – Przemysław Oziębała (77.), 3:1 – Rafał Figiel (81. – karny).

RKS Raków: Loska – Petrasek, Mesjasz, Margol, Kowalczyk, Figiel, Płonka (70. Czerkas), Malinowsi, Cyfert, Warchoł, Mizgała (65. Oziębała).

Warta: Filipowiak – Marciniak, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Ngamayama, Białożyt (83. Brzostowski), Cywiński, Biegański, Ciarkowski (83. Ciarkowski), Spławski.