foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com

Warta Poznań póki co nie uzyskała licencji na grę w III lidze – podał portal poznan.sport.pl. Komisja Licencyjna Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła swoją decyzję we wtorkowe popołudnie. Wszystko rozchodzi się o kwestie formalne. O licencję ubiega się bowiem spółka akcyjna, a jeszcze w poprzednim sezonie drużyna była w strukturach KS Warta. Teraz wszystko zależy od PZPN-u.

Głównym problemem w uzyskaniu licencji w II lidze było zadłużenie, które wynosiło około 100 tysięcy złotych. Strata te nie pochodziła co prawda z sekcji piłkarskiej, ale PZPN traktuje wszystko całościowo, z innymi sekcjami.

Warta postanowiła się więc zdecydować na dość ciekawe rozwiązanie. Do III ligi klub zgłoszony został już nie przez stowarzyszenie KS Warta, tylko przez spółkę Warta Poznań SA. Ona sama założona została co prawda w 2011 roku, ale zgodę na przejęcie sekcji piłkarskiej przez nią wydało dopiero pod koniec ubiegłego roku walne zgromadzenie członków KS Warta Poznań.

– Musimy rozstrzygnąć, czy podmiot, który stara się o grę w III lidze, jest do tego uprawniony. O licencję w II lidze starało się stowarzyszenie, a teraz występuje o nią spółka akcyjna. Sprawa jest delikatna i zgodę na takie rozwiązanie musi wydać zarząd PZPN – mówi w rozmowie z poznan.sport.pl Andrzej Tomkowiak, przewodniczący komisji. – Związek przewiduje możliwość takiego przejęcia drużyny, ale spółka musi funkcjonować w naszych strukturach co najmniej trzy lata, a spółka Warty ma zespół od zaledwie kilku dni – przypomina.

Nadal jednym z głównych kłopotów są finanse. WZPN musi bowiem być pewny, że spółka akcyjna weźmie na siebie barki utrzymania sekcji piłkarskiej. Spółka musi też dostarczyć jeszcze odpowiednie dokumenty.

– Jesteśmy w kontakcie z komisją licencyjną WZPN i jestem przekonany, że będziemy w stanie dostarczyć wszystkie dokumenty wymagane przez związek – mówi wiceprezes poznańskiego klubu Maciej Chłodnicki.

Ostateczna decyzja ma zapaść w terminie do 15 lipca. Póki co klub rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu. Jak zaznaczył Maciej Chłodnicki, w zespole zostaną wszyscy zawodnicy, którzy mają z Wartą ważne kontrakty. Zieloni chętnie zatrzymaliby też Artura Marciniaka, który po powrocie do Miedzi Legnica, przeszedł już m.in.: testy w Arce Gdynia. Pierwszy mecz kibice Dumy Wildy obejrzą już 19 lipca, kiedy to czeka ją starcia z Wisłą Puławy w Pucharze Polski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments