Warta Poznań pokonała na wyjeździe Centrę Ostrów Wielkopolski 3:0. Po tej porażce gospodarze opuścili pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kolejne dwie bramki zdobył Krystian Łukaszyk.

19-letni piłkarz to największe objawienie tego sezonu w składzie Warty. W siedmiu meczach strzelił siedem goli, z czego wszystkie trafienia zaliczył w ostatnich sześciu kolejkach. Takiej serii nie miał żaden piłkarz w ostatniej dekadzie historii Zielonych.

Po przegranej z Polonią Środa Wielkopolska 1:5 w poprzedniej kolejce niewielu spodziewało się zwycięstwa Warty nad Centrą. Drużyna trenera Tomasza Bekasa pokazała jednak, że mecz ten był wypadkiem przy pracy. Poznaniacy objęli prowadzenie w 33. minucie po bramce zdobytej przez Michała Ciarkowskiego. W drugiej połowie kolejne dwa gole dołożył Łukaszyk.

– To było zasłużone zwycięstwo mojej drużyny, która w każdym elemencie gry była lepsza od gospodarzy. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne w stu procentach. Cieszą kolejne bramki Łukaszyka oraz udany debiut Fiedosewicza, chociaż muszę podkreślić, że cały zespół zasługuje tutaj na słowa uznania – skomentował tuż po meczu trener Tomasz Bekas.

Dzięki wygranej Warta awansowała na 6. miejsce w tabeli. Natomiast Centra straciła pozycję lidera III ligi na rzecz Sokoła Kleczew.

Centra Ostrów Wielkopolski – Warta Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Ciarkowski (33.), 0:2Krystian Łukaszyk (54.), 0:3 Krystian Łukaszyk  (65.)

Centra: Marcin Żółtek – Łukasz Wiącek, Dawid Piróg,  Tomasz Adamiak, Marcin Wandzel, Piotr Garbarek, Szymon Strączkowski, Dmytro Robin, Tomasz Mierzyński, Dawid Kuczyński, Jakub Michalski.

Warta: Mateusz Filipowiak – Mateusz Maruniak, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosewicz (81. Tomasz Koziorowski), Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski (89. Mateusz Wypych), Alain Ngamayama, Gracjan Goździk (22. Dominik Drzewiecki), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (85. Adrian Owczarek).