warta-poznan-150x150Warta Poznań przegrała na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:3 i znalazła się w strefie spadkowej. Była to już trzecia z rzędu, a ósma w tym roku porażka Zielonych. Jedyne punkty wywalczyli w zremisowanym meczu z Bogdanką Łęczna i dzięki walkowerowi za nierozegrany mecz z ŁKS Łódź.

W pierwszej połowie bramki nie padły, taktyka Warty, by nie stracić gola przynosiła efekty. W 43. minucie poznaniacy mieli nawet świetną okazję na objęcie prowadzenia, ale pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali przegrał Marcin Trojanowski. Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gospodarzy, celnie uderzył Emil Drozdowicz. Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie Termaliki w 66. minucie. Warta nie była w stanie nawiązać walki, niecieczanie kontrolowali spotkanie, ale dopiero przed końcem udało im się dobić rozbitych rywali. Bramkę w 89. minucie zdobył Dariusz Pawlusiński.

W tej kolejce trzy punkty zdobył bezpośredni rywal Warty, Stomil Olsztyn, który wyprzedził poznaniaków w tabeli, spychając ich jednocześnie do strefy spadkowej. Do końca rozgrywek pozostało siedem meczów, a co ważne aż cztery z nich Zieloni rozegrają z sąsiadami z tabeli. I właśnie spotkania ze Stomilem (zaległe), Polonią Bytom, Sandecją Nowy Sącz i Okocimskim Brzesko będą kluczowe dla utrzymania w I lidze. Sytuacja jest coraz trudniejsza, ale jeszcze nie tragiczna. Z drugiej strony patrząc na grę Warty ciężko oczekiwać nagłej metamorfozy. A jednak nadzieja umiera ostatnia…

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Warta Poznań 3:0 (0:0)
1:0 – Emil Drozdowicz (48.), 2:0 – Emil Drozdowicz (66.), 3:0 – Dariusz Pawlusiński (89.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Łukasz Pielorz, Jakub Czerwiński, Michał Nalepa, Krzysztof Lipecki, Damian Piotrowski (57′ Dariusz Pawlusiński), Vojtech Horvath, Piotr Ceglarz, Krzysztof Kaczmarczyk (62′ Andrzej Rybski), Dariusz Jarecki, Emil Drozdowicz (79′ Jakub Biskup).

Warta Poznań: Łukasz Radliński – Wojciech Wilczyński, Adrian Bartkowiak, Alain Ngamayama, Maciej Wichtowski, Leszek Nowosielski (76′ Krzysztof Bartoszak), Paweł Giel, Paweł Czoska (67′ Robert Ziętarski), Tomasz Magdziarz, Marcin Trojanowski, Michał Jakóbowski (83′ Igor Jurga),

Żółte kartki: Robert Ziętarski, Adrian Bartkowiak (Warta).