Biofarm Basket Poznań - Pogoń Prudnik / fot. Irek Pindral

Biofarm Basket Poznań pokonał na wyjeździe Astorię Bydgoszcz 76:68 w zaległym meczu 26. kolejki I ligi. Drużynę do zwycięstwa poprowadził Mateusz Bręk, który zdobył 15 punktów oraz tyle samo zbiórek.

Spotkanie to zostało przełożone na środę ze względu na turnieju finałowy mistrzostw Polski do lat 20. Poznaniacy zajęli na nim bardzo dobre piąte miejsce.

Środowy mecz do połowy czwartej kwarty był niezwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi punktowej i co chwila zmieniało się prowadzenie. Na pięć minut przed końcem meczu Biofarm Basket przegrywał 60:62.

Poznaniacy w tym sezonie wielokrotnie mieli problemy pod koniec czwartej kwarty, co powodowało ich porażki. Jednak nie tym razem. W środę w Bydgoszczy koszykarze ze stolicy Wielkopolski pokazali się ze świetnej strony w ostatniej fazie meczu.

Biofarm Basket po serii 13:0 wyszedł na prowadzenie 73:62. Gospodarze mieli jeszcze dwie minuty na odwrócenie losów spotkania, ale nie byli w stanie odrobić strat. Ostatecznie poznaniacy wygrali 76:68.

Adam Metelski zdobył 21 punktów i miał 9 zbiórek, natomiast Mateusz Bręk zapisał na swoim koncie po 15 punktów i zbiórek oraz 3 przechwyty.

Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań 68:76 (18:22, 17:15, 19:16, 14:23)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Poznań: Adam Metelski 21 (9 zb.), Mateusz Bręk 15 (15 zb.), Jakub Fiszer 9, Piotr Wieloch 8 (2×3, 6 as.), Michał Szydłowski 5 oraz Damian Szymczak 5 (1), Mikołaj Kurpisz 5 (1), Szymon Ryżek 5 (1), Patryk Stankowski 3, Tomasz Smorawiński.