Hubert Hurkacz - fot. talexopen.pl
Hubert Hurkacz - fot. talexopen.pl
Hubert Hurkacz – fot. talexopen.pl

Turniej Talex Open 2014 na kortach AZS Poznań jest wyjątkowy dla Huberta Hurkacza. 17-letni tenisista we wtorek zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP w swojej karierze, a w środę wyeliminował rozstawionego z numerem jeden Petera Torebko.

Zgodnie z przewidywaniami urodzony w Bytomiu Niemiec w pierwszym secie stracił zaledwie dwa gemy. Wydawało się, że 26-letni tenisista szybko rozprawi się z młodym Polakiem. Hurkacz nie poddał się jednak i wygrał kolejne dwa sety kolejno 6:2, 6:3.

Dla wrocławianina 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski to dopiero drugi zawodowy turniej w karierze. Natomiast Torebko zajmuje 232. miejsce w rankingu ATP. W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z Błażejem Koniuszem, który w II rundzie pokonał Czecha Romana Jebavy 6:4, 6:3.

W pozostałych środowych spotkaniach Piotr Gadomski wyeliminował Szweda Daniela Windahla (6:3, 6:0), a Piotr Łomacki wygrał z Maciejem Rajskim 6:4, 6:3.

W czwartek dokończona zostanie druga runda turnieju singlowego. Pierwsze mecze o godzinie 12 na kortach AZS przy ulicy Noskowskiego w Poznaniu. Plan gier dostępny jest na oficjalnej stronie turnieju Talex Open – www.talexopen.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments