Magda Linette - fot. Bakhtiyar Gurbanov - bakucup.azs
Magda Linette – fot. Bakhtiyar Gurbanov – bakucup.azs

Magda Linette nie zagra w turnieju głównym wielkoszlemowego US Open. Poznanianka w I rundzie kwalifikacji przegrała z Holenderką Richel Hogenkamp.

Linette (159 WTA) rozpoczęła spotkanie od przełamania swojej rywalki, ale były to tylko miłe złego początki. Hogenkamp (165 WTA) wygrała cztery kolejne gemy, a następnie seta 6:2. W drugiej partii 22-letnia Polka prowadziła już 5:1. Jej rówieśniczka z Holandii odrobiła wszystkie straty. Co więcej przy 6:5 miała dwie piłki meczowe. Linette obroniła się jednak i doprowadziła do tie-breaka, w którym wygrała 7-4.

W decydującym secie Hogenkamp znowu była lepsza. Tym razem 6:3. Spotkanie trwało dwie godziny i trzy minuty. Holenderka miała aż 22 breakpointy, z których wykorzystała 8. Natomiast Linette czterokrotnie przełamała swoją rywalkę na pięć szans.

Obie zawodniczki grały ze sobą trzeci raz w karierze. Wcześniej w 2010 w Opolu i 2013 roku w Nantes dwukrotnie lepsza była Linette.