Dwie zupełnie różne formuły i dwie różne wygrane. Kamil „Tornado” Szłapka i Łukasz Demczur wygrali swoje pojedynki podczas kolejnej Extra Gali Sportów Walki – Night of Champions, która odbyła się w Poznaniu w Hali CityZen. 

Zebrani na trybunach hali przy Drodze Dębińskiej mieli możliwość zobaczenia aż dziesięciu walk w formule MMA, K-1 Rules oraz pojedynki bokserskie.

Jednym z bohaterów wieczoru był podopieczny Our Team Poznań i obecny mistrz Polski w kickboksingu Kamil „Tornado” Szłapka. Po stoczeniu czterech ciężkich pojedynków na mistrzostwach Polski, przyszła pora na kolejny pokaz swoich umiejętności, tym razem przed własnymi kibicami, którzy tłumnie zapełnili górny sektor hali. Na sobotniej gali Night Of Champions Szłapka zmierzył się z reprezentantem Fight House Nowy Sącz Marcinem Stopką w formule K-1 do 67 kg.

– Poprzedni tydzień był ciężki i bardzo intensywny. Udało mi się zdobyć tytuł mistrza Polski bez odniesienia jakiegokolwiek urazu. Już za kilka godzin stoczę ciężką walkę z dobrym rywalem. Psychiczne i fizycznie czuję się bardzo dobrze, postaram się dać dobry pojedynek i zwyciężyć przed własną publicznością – powiedział przed walką podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich.

Walka niewątpliwe do lekkich nie należała. Po trzech rundach i wielu znakomitych oraz bolesnych ciosach zadawanych przez obu zawodników, jednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą tego pojedynku został dwudziestodwuletni Kamil Szłapka.

Night of Champions
Night of Champions

W przedostatniej walce tego wieczoru do ringu wszedł młody zawodnik Samolewski Gym Poznań Łukasz Demczur. Jego serce do walki i ringowe potyczki poznańscy kibice mogli oglądać na ubiegłej gali, podczas której w drugiej walce wieczoru dzwudziestotrzylatek stoczył ciężką walkę z Dominikiem Cacko.

– Walka z Dominikiem była ciężka, ale pierwszy raz minęła mi naprawdę szybko, bo po prostu nie odczuwałem kolejnych rund. Wiadomo, że im bliżej gali, tym będzie ciężej – na miesiąc przed sobotnią Extra Galą mówił w wywiadzie Demczur.

Pojedynek młodego poznaniaka był jednym z czterech międzynarodowych pojedynków podczas Night of Champions. Przeciwnikiem Łukasza z niebieskiego narożnika był podopieczny Pięściarz Warszawa Tamirlan Mustafaev. Walka w formule MMA do 66 kg zakończyła się już w pierwszej rundzie po duszeniu gilotynowym w stójce. Jej zwycięzcą okazał się zawodnik z Poznania, którego dopingowała niemalże cała hala.

Night of Champions
Night of Champions

Pozostałe walki: 

I Walka: K-1 (71 kg) Hubert Rutkowski vs. Maciej Zieliński

II Walka: MMA (77 kg) Jakub Labiak vs. Franek Słupski

III Walka: Boks (91 kg) Bartosz Kwiatkowski vs. Dawid Kosiorek

V Walka: MMA (70 kg) Mariusz Mazur vs. Yewgenij Yanushko

VI Walka: K-1 (91 kg) Adam Kosut vs. Gracjan Bielecki

VII Walka: MMA (70 kg) Łukasz Rajewski vs. Semen Tyrlya

VIII Walka: Boks (120 kg) Damian Dardas vs. Krystian Mikraszewski

X Walka: MMA (84 kg) Michał Pietrzak vs. Nikita Mulyarchyk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments