Fatalnie wypadły w ostatniej kolejce piłki ręcznej, wszystkie przedstawicielki Poznania na parkietach szczypiorniaka, przegrały swoje mecze.

AZS AWF Poznań – Zagłębie II Lubin 14:26(9:14)

AZS – Patrycja Zdanowska 3, Klaudia Wolniewicz 3, Justyna Jędrych 2, Daria Kozłowska 2, Blanka Sawicka 2, Natalia Jakubek 1, Roma Frątczak 1, Sylwia Korniluk, Laura Nowakowska, Gabriela Miesiąc, Maria Wincior

Akademiczki nie były w stanie tego meczu wygrać. Co prawda w pierwszej części spotkania mecz był wyrównany, jednak w końcówce meczu, lepiej wyszkolone rezerwy Zagłębia Lubin dominowały na parkiecie. Ciekawostka, obie drużyny przez pierwsze 10 minut, drugiej połowy meczu, raziły podstawowymi błędami, właściwie we wszystkim.

______________________

Pierwsza porażka zawodniczek KS AP-Poznań.

Poznanianki przegrały w niedzielę swój pierwszy mecz w sezonie 2016/17. Uległy na wyjeździe zawodniczkom MKS URBIS Gniezno 26:36.

Zarówno AP-Poznań, jak i MKS URBIS Gniezno do niedzielnego starcia miały na swoim koncie komplet zwycięstw. Oba zespoły zdawały sobie zatem sprawę z rangi spotkania,  gdyż walczyły o fotel lidera. Zmagania rozpoczęły się prowadzeniem gnieźnianek po celnym rzucie Agnieszki Siwki. Mimo wyrównanej walki podczas pierwszych minut, poznanianki nie zdołały odebrać MKS-owi prowadzenia. Od 20 minuty w grę naszych zawodniczek wkradł się brak skuteczności. Efektem były cztery bramki zaliczki na korzyść gospodyń w momencie zejścia do szatni.

W drugiej połowie przewaga podopiecznych trenera Roberta Popka stopniowo się powiększała. Nie pomogły skuteczne interwencje w bramce Izabeli Piskały ani indywidualne akcje ze skrzydła Kingi Chełminiak. W poznańskim zespole zapanował chaos, nad którym nie udało się zapanować grającej trener AP Amelii Chmielewskiej. W ostatnich minutach meczu zawodniczki z Gniezna rzuciły aż 7 bramek, co przy 2 bramkach poznanianek robiło wrażenie, jak i zresztą ostateczny rezultat.

Skład AP – : Izabela Piskała, Florentyna Pawlak, Kinga Chełminiak (8), Karolina Szajek (7), Kamila Wrona (3), Jagoda Ławniczak (2), Amelia Chmielewska (2), Adrianna Racka (2), Sonia Siemko (1), Aleksandra Tomikowska (1), Anna Szot, Izabela Białek, Barbara Wrotniewska

________________________

Zdecydowanie najsłabiej wypadła trzecia nasza drużyna. Handball Poznań w Świebodzinie przegrał z miejscowym MUKS Lider 19:45

___________________

W najbliższej kolejce wszystkie nasze  drużyny zagrają w Poznaniu. AP spotka się z AZS AWF, natomiast Handball zagra ze Spartą Gubin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments