Kotwica Kórnik - GSS Grodzisk Wielkopolski / fot. Irek Pindral

Kotwica Kórnik zremisowała z GSS Grodzisk Wielkopolski 4:4 w meczu 4. kolejki II ligi kobiet. To pierwsze bramki drużyny z Kórnika w tym sezonie.

W pierwszych trzech meczach tego sezonu Kotwica nie zdobyła ani jednej bramki. W niedzielę w końcu ta niemoc została przełamana i to od razu z efektownym skutkiem. Już w 12. minucie gospodynie prowadziły 2:0 po bramkach zdobytych przez Ewę Weber i Hannę Cerajewską.

Podopieczne trenera Łukasza Jankowiaka jednak nie potrafiły utrzymać swojej przewagi. Jeszcze przed przerwą drużyna z Grodziska Wielkopolskiego doprowadziła do remisu za sprawą Sylwii Marek i Agnieszki Mocydlarz. Do tego w 27. minucie Violetta Biegańska wybiła piłkę niemal z linii bramkowej.

Przebieg drugiej połowy był bardzo podobny. W 63. minucie Joanna Mendel dała prowadzenie przyjezdnym, a już chwilę później było 3:3, kiedy to po strzale Hanny Cerajewskiej piłka odbiła się od Karoliny Kurek.

Po kolejny pięciu minutach drugą bramkę podczas niedzielnego meczu zdobyła Mendel. Kotwica zdołała jeszcze wyrównać. Remis swojej drużynie uratowała Justyna Dziabaszewska.

Drużyna z Kórnika po czterech kolejkach ma na koncie dwa punkty i zajmuje w tabeli trzecie od końca miejsce.

– Wynik końcowy nie jest sprawiedliwy. Od samego początku byliśmy drużyną dominująca, która stwarzała sobie okazję. Jednak po stracie bramki do naszej drużyny wdarła się niepewność i nerwowość, a w połączeniu z nieskutecznością i naszymi błędami, skończyliśmy jedynie z remisem. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zaprezentujemy się lepiej – mówiła po meczu Aleksandra Blige, bramkarka Kotwicy.

Kotwica Kórnik – GSS Grodzisk Wielkopolski 4:4 (2:2)

Sędzina: Magdalena Giza.

Kotwica: Aleksandra Blige – Aleksandra Chojnacka, Beata Plewa, Violetta Biegańska (75. Kornelia Szukalska), Marta Boruch, Klaudia Jaskuła, Justyna Dziabaszewska, Ewa Weber, Hanna Cerajewska, Klaudia Jędraszyk (63. Katarzyna Sikora), Martyna Boguszyńska.

Trener: Łukasz Jankowiak.

Grodzisk: Magdalena Mądra – Karolina Kurek, Marta Kwaśny-Szedler, Katarzyna Zajączkowska, Izabela Drozdowska, Agnieszka Mocydlarz, Dominika Krzyżańska, Paulina Pisarek (31. Dominika Siejek), Joanna Mendel (89. Joanna Zimny), Sylwia Marek, Anna Szulc.

Trener: Rafał Jakubiak.