Bez kibiców, zarówno przy Bułgarskiej, jak i na wyjazdach, będzie musiał sobie radzić Lech Poznań w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2016/17. Dodatkowo klub musi zapłacić 250 tysięcy złotych. To kary za zachowanie fanów Kolejorza na finale tegorocznych rozgrywek.

W poniedziałek na Stadionie Narodowym odbył się pojedynek Lecha z Legią Warszawa, a stawką był Puchar Polski. Kibice obu drużyn przygotowali efektowne oprawy, odpalali także race i świece dymne. Niestety w drugiej połowie poznańscy fani kilkukrotnie doprowadzili do przerwania meczu przez sędziego Szymona Marciniaka. Na murawę rzucane były race, w grze przeszkadzał także dym.

Ostatecznie spotkanie udało się dokończyć, ale wiadomo było, że klub z Poznania może spodziewać się wysokich kar. Spekulowano nawet o wykluczeniu Lecha z przyszłorocznej edycji Pucharu Polski. Do tego jednak nie doszło, bo nie przewiduje tego regulamin rozgrywek.

Oto pełny komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN:

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub KKS Lech Poznań:

1. karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

2. karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

3. karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016;

4. dodatkową karą pieniężną w wysokości 250.000 (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) zł.

Biorąc pod uwagę okoliczność, że tzw. formalny gospodarz Finału Pucharu Polski, wyłaniany na podstawie losowania nie jest organizatorem spotkania Finału Pucharu Polski, orzeczona przez Komisję Dyscyplinarną PZPN kara zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców KKS Lech Poznań na mecze Pucharu Polski obejmuje również swym zakresem zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców KKS Lech Poznań w meczu Finału Pucharu Polski sezonu 2016/2017.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 5 maja 2016 roku postanowiła ukarać również klub Legia Warszawa w związku z brakiem porządku oraz bezpieczeństwa wywołanego zachowaniem kibiców klubu Legia Warszawa podczas meczu finału Pucharu Polski KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie w dniu 2 maja 2016 roku karą zasadniczą – karą pieniężną w wysokości 100.000 (słownie: sto tysięcy) zł.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubów do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej – niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.

Co to oznacza dla Lecha? Przede wszystkim to, że przez całą edycję Pucharu Polski 2016/17 włącznie z ewentualnym Superpucharem piłkarze Kolejorza będą grali bez wsparcia kibiców (także w finale na neutralnym obiekcie). Jeśli mecz będzie rozgrywany na INEA Stadionie to bez udziału publiczności. Poza Poznaniem obowiązuje zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców (również do końca obecnego sezonu Ekstraklasy).

Klub dodatkowo został ukarany także karą pieniężną 250 tysięcy złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments