Lech II Poznań - fot. screen z LechTV
Lech II Poznań – fot. screen z LechTV

Lech II Poznań kontynuuje swoją zwycięską passę, tym razem wyższość rezerw musiała uznać Chełminianka Chełm, która przegrała u siebie aż 0:5. Hat-trickiem popisał się wprowadzony dopiero w drugiej połowie spotkania Piotr Kurbiel.

Było to piąta z rzędu wygrana poznaniaków, co ciekawe wszystkie zostały odniesione w październiku. Tym razem drużyna rezerw nie dała szans Chełminiance. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego pogromu, bo Lech II prowadził tylko 1:0 po golu Patryka Wolskiego.

W drugiej części gry trener Patryk Kniat po godzinie gry wprowadził na boisko Piotra Kurbiela. I to był strzał w dziesiątkę. Młody napastnik niemal od razu po wejściu zdobył bramkę. Później jeszcze dwukrotnie pokonywał bramkarza gospodarzy, a w międzyczasie gola strzelił jeszcze Dawid Juchacz.

Całe spotkanie między słupkami poznańskiej drużyny rozegrał Jasmin Burić.

– Wygrywamy zdecydowanie i zasłużenie. Już w pierwszej połowie powinniśmy rozstrzygnąć losy meczu. Gratuluję wszystkim chłopakom, że podeszli mentalnie do tego meczu tak jak sobie dziś rano powiedzieliśmy na odprawie. To świadczy o ich profesjonalizmie i to był klucz do dzisiejszego zwycięstwa. Cieszą udane debiuty Banaszaka i Janickiego. Szkoda, że kończy się miesiąc październik – powiedział po meczu trener Lecha II Patryk Kniat.

Chełminianka Chełm – Lech II Poznań 0:5 (0:1)

Lech II: Jasmin Burić – Maciej Orłowski, Marcin Banaszak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Niklas Zulciak (78. Robert Janicki) – Piotr Fontowicz (78. Dawid Juchacz), Mateusz Klichowicz (75. Mariusz Woźniak), Emil Szczupakowski – Patryk Wolski (60. Piotr Kurbiel)

źródło: lechpoznan.pl