Lech II Poznań/ fot. Irek Pindral

Remisem 2:2 zakończyło się sparingowe starcie rezerw Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Gole dla drugiego zespołu Kolejorza strzelali Piotr Kurbiel i Krystian Sanocki.

To pierwszy remis rezerw Lecha w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną III ligi. Wcześniej podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia dwa razy wygrali – z Kanią Gostyń 4:0 i Legią II Warszawa 4:2 i przegrali z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3.

Lechici dwukrotnie obejmowali prowadzenie w sobotnim sparingu, ale nie potrafili go utrzymać. Najpierw po półgodzinie gry Kurbiel wykorzystał podanie Macieja Orłowskiego i trafił do siatki. Jednak tuż przed przerwą lubinianom udało się wyrównać.

Podobnie było w drugiej połowie. W 65. minucie Sanocki zdobył bramkę, a dogrywał mu Damian Roszczyk. Lecz znowu niefrasobliwość w końcówce spotkania sprawiła, że rezerwom Zagłębia udało się doprowadzić do wyrównania.

Przed poznaniakami jeszcze jeden mecz kontrolny. 27 lutego podejmą rezerwy Miedzi Legnica. Później drugi zespół Lecha czeka starcie ze Spartą Szamotuły w Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Za dwa tygodnie zaś rozpoczną się ligowe zmagania.

Zagłębie II Lubin – Lech II Poznań 2:2 (1:1)

Bramki dla Lecha: Kurbiel (31.), Sanocki (65.)

Lech II: Mateusz Lis (46. Adam Makuchowski) – Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak – Maciej Orłowski (46. Kamil Szubertowski), Jakub Pawlicki (46. Lucas Guedes), Patryk Janasik, Mateusz Spychała – Krystian Sanocki, Niklas Zulciak (61. Krzysztof Kołodziej), Piotr Kurbiel (61. Damian Roszczyk)

źródło: lechpoznan.pl