Polonia Poznań - Stilon Gorzów / for. Irek Pindral

Piłkarki Polonii Poznań zremisowały ze Stilonem Gorzów 2:2 w meczu 3. kolejki I ligi grupy północnej. Bramki dla miejscowych zdobyły Dorota Czech i Katarzyna Ulikowska.

W sobotę spotkały się dwa zespoły „po przejściach”. Stilon to spadkowicz z Ekstraligi, w którym doszło sporo zmian w drużynie. Polonia również przed tym sezonem mocno przebudowała skład. Obie drużyny dwa pierwsze mecze przegrały.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. W 20. minucie błąd w obronie poznanianek wykorzystała Katarzyna Nowicka, która pewnie wykorzystała sytuację sam na sam z Dominiką Dewicką. Po pół godzinie gry było 1:1. Wyrównała po indywidualnej akcji Dorota Czech.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Polonii. Już po kilkudziesięciu sekundach po wznowieniu gry Katarzyna Ulikowska ładnym strzałem z linii karnego dała swojej drużynie prowadzenie 2:1. Jednak poznanianki zamiast iść „za ciosem”, zaczęły bronić korzystnego wyniku.

Od 70. minuty mecz zrobił się całkiem szybki. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. Niestety skuteczniejsze były piłkarki Stilonu. W samej końcówce spotkania zamieszanie pod bramką gospodyń wykorzystała Nowicka, która zapewniła swojej drużynie punkt.

– Polonia Poznań momentami tworzyła składne akcje, jednak było widać, że zespół z Gorzowa jest lepiej przygotowany fizycznie. Przeciwniczki były o jeden krok szybciej przy piłce. Mimo tego, że mecz toczył się w środkowej strefie boiska, obie drużyny miały dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Można pochwalić poznanianki za odrobienie strat, chociaż Polonia niepotrzebnie cofnęła się do defensywy po strzeleniu drugiej bramki. Gorzowianki wykorzystały to ustawienie i w końcówce meczu doprowadziły do wyrównania – opisuje spotkanie Agnieszka Rezler, była zawodniczka Polonii, a obecnie piłkarka niemieckiego klubu FC Silesia Goerlitz.

Polonia Poznań – TKKF Stilon Gorzów 2:2 (1:1)
0:1 – Nowicka (20.),
1:1 – Czech (32.),
2:1 – Ulikowska (46.),
2:2 – Nowicka (88.).

Polonia: Dominika Dewicka – Aleksandra Tyl, Laura Czudzińska, Magdalena Kłosek (36. Adrianna Sikora), Zuzanna Filipiak (75. Sandra Beszterda), Monika Marczak, Katarzyna Ulikowska, Alicja Zając, Agnieszka Szafran , Dorota Czech, Daria Sroczyńska.

Stilon: Joanna Rozmiarek – Kamila Szafrańska, Katarzyna Nowicka, Julia Sokołowska(25. Weronika Górka), Barbara Zdunek, Adrianna Czyżewska (82. Wiktoria Czarnik ), Paulina Brzozowska (73. Mirella Waszkiewicz), Beata Walczyk, Malwina Mazur, Oliwia Pietroczuk, Karolina Karaczyn.

Żółte kartki: Kłosek, Sikora (Polonia).