Szymon Kozłowski i trener Włodzimierz Węcławek na podium mistrzostw Polski juniorów - fot. http://szermierka-azs-awf-poznan.pl/
Szymon Kozłowski i trener Włodzimierz Węcławek na podium mistrzostw Polski juniorów – fot. http://szermierka-azs-awf-poznan.pl/

Szymon Kozłowski AZS AWF Poznań został złotym medalistą mistrzostw Europy juniorów w turnieju drużynowym florecistów. Biało-czerwoni w finale pokonali Węgrów 45:41.

Polska w Izraelu walczyła w składzie: Szymon Kozłowski (AZS AWF Poznań), Krystian Gryglewski, Michał Siess (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Andrzej Rządkowski (Wrocławianie).

Nasi floreciści w ćwierćfinale wygrali z Francją 45:37, w półfinale pokonali Włochów 45:40, a w finale zwyciężyli nad Węgrami 45:41.

Poniżej wideo z mistrzostw Europy. Mecz finałowy od 1:49.