Kolejny dzień turnieju Poznań Open obfitował w kilka emocjonujących pojedynków. Szczególnie zacięte były mecze Niemca Matthiasa Bachingera z Hiszpanem Pere Ribą oraz Serba Pedji Krstina z Australijczykiem Jasonem Kublerem. Na trybunach Parku Tenisowego Olimpia pojawia się też coraz więcej kibiców.

W środę rozgrywano mecze II rundy singla i I rundy debla. W grze pojedynczej nie grają już Polacy, mimo to kibice mają swoich ulubieńców, dla których przyjeżdżają z innych miast. Tak było w przypadku Szweda Eliasa Ymera i jego fanów z Warszawy. Niestety, przegrał on z Czechem Adamem Pavlaskiem 5:7, 4:6. Pojedynek był wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowało opanowanie w kluczowych momentach zawodnika zza naszej granicy.

Wielkie emocje towarzyszyły również spotkaniu Bachingera z Ribą. Hiszpan gładko wygrał pierwszego seta 6:2 i prowadził w tie-breaku drugiego już 6:4. Wtedy jednak do walki zerwał się Niemiec i doprowadził do wyrównania. W decydującym secie żaden z tenisistów nie chciał odpuścić, ale w końcówce minimalnie lepszy był Riba i to on awansował dalej.

Równie ciekawie było w pojedynku Krstina z Kublerem. Australijczyk w pierwszym secie prowadził już 5:2, ale przegrał go w tie-braku! W drugim pokazał już swoją wyższość wygrywając do dwóch. Jednak w trzecim secie Serb wrócił do walki, prowadził 4:1, by ostatecznie wygrać dopiero 7:5.

W I rundzie debla polska para Andriej Kapaś, Grzegorz Panfil uległa rozstawionym z numerem trzecim Polakowi Tomaszowi Bednarkowi i Niemcowi Alexandrowi Satschko 5:7, 1:6. Dużo bardziej zacięty był pojedynek innego naszego reprezentanta w grze podwójnej. Michał Dembek w parze z Niemcem Viktorem Kostinem pokonał Czechów Pavlaska i Jana Satrala dopiero w super tie-breaku. Ostateczny wynik to 6:3, 1:6, 10:7.

Wyniki I rundy singla:

Pere Riba (ESP) – Matthias Bachinger (GER)[6] 6:2, 6:7(6:8), 6:4

Adam Pavlasek (CZE) – Elias Ymer (SWE) 7:5, 6:4

Pedja Krstin (CRO) – Jason Kubler (AUS) 7:6(7:5), 2:6, 7:5

Radu Albot (MDA)[4] – Maxim Dubarenco (BLR) 6:3, 6:4

Wyniki I rundy debla:

Tomasz Bednarek (POL)[3], Alexander Satschko (GER)[3] – Andriej Kapaś (POL), Grzegorz Panfil (POL) 7:5, 6:1

Sergio Galdos (PER)[2], Guillermo Duran (ARG)[2] – Rogerio Dutra Silva (BRA), Daniel Munoz-de la Nava (SPA)  walkower

Inigo Cervantes (SPA), Pere Riba (ESP) – Patrick Grigoriu (ROU), Ilija Vucić (SRB) 6:3, 6:3

Maxim Dubarenco (BLR), Alexander Kudryavtsev (RUS) – Andre Ghem (BRA), Joao Souza (BRA) 6:1, 7:6(7:4)

Julio Peralta (CHI)[4], Matt Seeberger (USA)[4] – Michal Konecny (CZE), Petr Michnev (CZE) 6:4, 6:2

Michał Dembek (POL), Viktor Kostin (GER) – Adam Pavlasek (CZE), Jan Satral (CZE) 6:3, 1:6, 10:7