Poznań City Center AZS na zakończenie rundy zasadniczej pokonał ostatni zespół I ligi grupy B ŁKS SMS Łódź 66:48. Akademiczki pierwszą fazę rozgrywek zakończyły na drugim miejscu.

Trener Ryszard Barański nie mógł skorzystać w Łodzi z dwóch koszykarek: Elżbiety Giedrojć oraz Magdaleny Wojdalskiej, które nabawiły się lekkich urazów. Jednak i bez tych zawodniczek akademiczki nie powinny mieć większego problemu z pokonaniem outsidera rozgrywek, a wynik końcowy mógłby sugerować, że tak też było.

Jednak młode koszykarki z Łodzi do przerwy stawiły mocny opór poznaniankom, które do szatni schodziły z 9 punktową stratą 28:37. Po przerwie Poznań City Center AZS mocno się zmobilizował, szczególnie w obronie – łodzianki po przerwie zdołały zdobyć tylko 11 punktów!

Odpowiedzialność za zdobywanie koszy w poznańskim zespole wzięła na siebie głównie kapitan Kinga Woźniak, która w całym meczu zdobyła ich aż 23. Do tego dołożyła 8 zbiórek, 5 asyst i 7 przechwytów. Kolejne double-double w sezonie zdobyła Daria Marciniak: 13 punktów i 13 zbiórek.

W drugiej fazie rozgrywek drużyny, które zajmą miejsca 1-5 w grupach, będą rywalizować o awans do Basket Ligi Kobiet (Grupa C). Drużyny, które zajmą miejsca 6-10, będą grać o utrzymanie (Grupa D).

W grupie C drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) z drużynami, z którymi nie rywalizowały w Etapie 1. Do klasyfikacji zalicza się mecze między drużynami, które uczestniczą w rywalizacji Grupy C, z Etapu 1. Drużyny, które zajmą miejsca 1-4, będą uczestniczyć w Etapie 3 – play-off. Drużyny, które zajmą miejsca 5-10 kończą rywalizację.

ŁKS SMS Łódź – Poznań City Center AZS 48:66 (16:17, 21:11, 6:22, 5:16)

Poznań: Kinga Woźniak 23, Daria Marciniak 13, Patrycja Szelągowska 11, Karolina Bdeń 7, Kinga Banach 4, Paulina Adamowicz 4, Agata Siwińska 2, Marcelina Pawlikowska 2, Maria Adamczak, Joanna Rzeszutek.

Łódź: Jagoda Kowalczyk 11, Natalia Danych 11, Karolina Filipczak 9, Monika Łopińska 9, Agata Olejnik 5, Adrianna Gajos 3.

6. TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26 17 9 – 8 4 – 4 5 – 4 1161 – 1060 1.0953
7. Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 26 18 8 – 10 5 – 4 3 – 6 1118 – 1145 0.9764
8. Lider Swarzędz 21 17 4 – 13 2 – 7 2 – 6 1031 – 1138 0.906
9. MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 20 17 3 – 14 1 – 8 2 – 6 1036 – 1148 0.9024
10. ŁKS SMS Łódź 18 18 0 – 18 0 – 9 0 – 9 857 – 1327 0.6458