Pomarańczarnia MUKS Poznań - Ślęza II Wrocław / fot. Irek Pindral

Koszykarki Pomarańczarni MUKS Poznań wygrały ze Ślęzą II Wrocław 78:53. W pierwszym meczu sezonu świetnie zagrała Katarzyna Bednarczyk, która zdobyła 15 punktów i miała 16 zbiórek.

27-letnia zawodniczka dołączyła do drużyny ze stolicy Wielkopolski w przerwie letniej. W poprzednim sezonie grała w Baskecie Aleksandrów Łódzki, a wcześniej w barwach kilku klubów występowała na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.

MUKS już na początku meczu zdobył znaczną przewagę. Po pierwszej kwarcie poznanianki prowadziły 26:10, ale w drugiej części spotkania miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Z tego powodu po dwudziestu minutach gry MUKS miał tylko trzy punkty przewagi (33:30).

Jednak po przerwie podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego w pełni kontrolowały sytuację na parkiecie. Doświadczone Bednarczyk, Barbara Miśkiewicz, Żaneta Durak oraz Iwona Szarzyńska poprowadziły swój zespół do pewnej wygranej. Na słowa pochwały zasługują również młode adeptki koszykówki, które dzięki wysokiej przewadze miały okazję sprawdzić się w pierwszej lidze.

2. kolejka | 08.10.2016

Pomarańczarnia MUKS Poznań – 1KS Ślęza II Wrocław 78:53 (26:10, 7:20, 20:9, 25:14)

Poznań: Katarzyna Bednarczyk 15, Iwona Szarzyńska 14, Paulina Pilichowska 10, Żaneta Durak 9, Barbara Miśkiewicz 8, Joanna Maryniewska 7, Karolina Olszewska 6, Patrycja Klatt 5, Magdalena Kowalewska 4, Martyna Policha, Alicja Jóźwiak, Julia Perła.

Wrocław: Małgorzata Zuchora 15, Julia Tyszkiewicz 10, Patrycja Jaworska 6, Marta Wdowiuk 6, Zuzanna Sklepowicz 4, Anna Matras 3, Sylwia Siemienas 3, Adrianna Płaskocińska 2, Aleksandra Magdziarz 2, Martyna Mączka 2, Weronika Woźna, Kinga Ochman.