Polonia Poznań - Stomil Visacom Olsztyn / fot. Irek Pindral

Piłkarki Polonii nie sprawiły sensacji. Zostały rozbite na własnym stadionie przez SMS Łódź aż 6:0!

Zazwyczaj lepszy zespół konstruuje akcje w ataku pozycyjnym, zaś przeciwnik próbuje swoich sił w kontrataku. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie, kiedy to właśnie gorzej notowane polonistki nacierały po nieudanych szturmach zawodniczek SMS.

Warto odnotować, że gospodynie musiały mierzyć się z liderem I ligi grupy północnej bez sześciu piłkarek. Po pierwszej połowie spotkania było jeszcze gorzej: poważnej kontuzji uległa Agnieszka Szafran, która z meczu trafiła do szpitala.

Zastąpiła ją Ewelina Zalaszewska. W pierwszej części meczu goście trafili dwie bramki, zaś po przerwie dołożyli następne cztery słabnącej z minuty na minutę Polonii.

Polonia Poznań – SMS Łódź 0:6 (0:2)

Bramki: Wiankowska x3, Zasowska, Dudek, Salamon.

Polonia: Dominika Dewicka – Renata Nowak (73. Joanna Lewandowska), Monika Nowak, Karolina Grześkowiak, Zuzanna Filipiak, Adriana Sikora, Dorota Czech, Katarzyna Ulikowska, Zuzanna Sawicka, Agnieszka Szafran (30. Ewelina Zalaszewska), Aleksandra Tyl.