Polonia Poznań doznała kolejnej ligowej porażki. Tym razem u siebie uległa Stomilowi Visacom Olsztyn 1:2. Dużo lepiej spisały się rezerwy tego zespołu, które w weekend wygrały z Delfinem Ślesin 2:1.

Pierwsze na boisko w sobotę wyszły zawodniczki drugiego zespołu grające na co dzień w III lidze. Po dwóch bramkach Julii Witczak prowadziły dwoma golami, przyjezdne odpowiedziały tylko bramką z rzutu karnego.

– Jeśli chodzi o mecz to jesteśmy zadowolone z wyniku, chociaż było więcej sytuacji do strzelenia większej ilości bramek. Zaczęłyśmy rundę zwycięstwem i mamy nadzieję, że teraz już pójdzie z górki. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale chęci i zapał są – skomentowała mecz kapitan rezerw Polonii Dominika Telążka.

Polonia II Poznań – Delfin Ślesin 2:1 (1:0)

Bramki: Witczak (dwie) – Czerniejewska (rzut karny)

Polonia II: Dominika Stochniałek – Dominika Telążka, Ewa Telążka, Natalia Surowiec, Weronika Kowalczyk, Nadia Cieślak, Angelika Lewicka(77. Patrycja Nowak), Dorota Małecka, Wiktoria Dembińska(62. Wiktoria Kornat), Julia Witczak, Zuzanna Sawicka

Trener: Piotr Łukaszewski


 

W niedzielę na murawę wyszły piłkarki pierwszego zespołu Polonii. Niestety nie udało im się zdobyć żadnych punktów w konfrontacji ze Stomilem. Jedyną bramkę dla gospodyń zdobyła Alicja Zając.

– Była nasza znaczna przewaga, moc i determinacja, ale była również słaba skuteczność i dwa błędy w obronie, które poskutkowały utratą dwóch bramek. Boli taki wynik meczu, niestety nie dałyśmy rady zdobyć wyrównującej bramki. Wkurza coś takiego. Marnujemy okazje za okazją, a sezon wyprzedaży i możliwości wygrania w loterii ligowej możemy przegapić – powiedziała po spotkaniu zawodniczka Polonii Anna Jacewicz.

>>> Tabela i terminarz I ligi piłki nożnej kobiet – gr. północna

Polonia Poznań – Stomil Visacom Olsztyn 1:2

Bramki: Zając – Bubrowska, Bukowska

Polonia: Dominika Dewicka – Dorota Czech, Laura Czudzińska, Monika
Nowak, Renata Senkowska (55. Karolina  Grześkowiak), Anna Jacewicz
(65.Katarzyna  Ulikowska), Adrianna Sikora (75. Aleksandra  Tyl), Monika
Marczak, Alicja Zając, Agnieszka  Szafran, Alicja Busza

Trener: Łukasz Nowak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments