Koszykarze Biofarmu Basket Poznań bardzo udanie rozpoczęli walkę o utrzymanie w I lidze. Dwukrotnie pokonali u siebie Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 oraz 64:61.

Oba spotkania były niezwykle wyrównane. W sobotę i niedzielę kibicom nie mogli narzekać na brak emocji. Początek pierwszego meczu należał do Śląska. Wrocławianie po pierwszej połowie prowadzili 37:30. Goście do czwartej kwarty cały czas mieli lekką przewagę. Na siedem minut przed końcem było 59:52 dla Śląska.

Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu po 62, a następnie bardzo dobrze rozegrali końcówkę spotkania. Po sześciu punktach z rzędu Piotra Wielocha poznaniacy wyszli na prowadzenie 70:66. Śląsk w 49 sekund nie zdołał już odwrócić losów spotkania.

Jeszcze bardziej dramatyczny przebieg miało niedzielne spotkanie. Wrocławianie na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty mieli 15 punktów przewagi (55:40). Podopieczni trener Przemysława Szurka nie poddała się jednak i pokazała charakter.

Młoda drużyna Biofarmu Basket odrobiła wszystkie straty. A przy stanie 60:61 stuprocentową skutecznością rzutów wolnych popisali się Jakub Fiszer i Mateszu Bręk, co dało ich zespołowi zwycięstwo 64:61.

Rywalizacja w fazie play-out toczy się do trzech zwycięstw. Przegrany spada z pierwszej ligi. Po dwóch meczach w hali Politechniki w Poznaniu, koszykarze przenoszą się do Wrocławia, gdzie zmierzą się 16 kwietnia i ewentualnie dzień później.

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 64:61 (12:19, 19:16, 12:20, 21:6)

Link: Statystyki szczegółowe

Poznań: Bręk 16 (1), Kurpisz 13 (4×3, 8 zb.) Metelski 10 (8 zb.), Fiszer 9 (1), Wieloch 4 (7 as.) oraz Szymczak 9 (1) Smorawiński 3, Stankowski, Szydłowski, Frąckowiak.

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 (15:18, 15:19, 20:16, 24:16)

Poznań: Metelski 19 DD (10 zb.), Wieloch 18 (1), Bręk 17 (2×3, 9 zb.), Kurpisz 5, Fiszer 1 oraz Smorawiński 5, Szydłowski 4, Szymczak 3, Stankowski 2, Frąckowiak.