W miniony weekend na Termach Maltańskich doszło do dwumeczu pomiędzy Waterpolo Poznań a Legią Warszawa. Dwukrotnie zwycięsko z tej rywalizacji wyszli miejscowi zawodnicy. W sobotę wygrali 7:5, w niedzielę 11:6.

Poznaniacy dzięki dwóm wygranym zdobyli sześć punktów i utrzymali pozycję wicelidera tabeli. Po siedmiu kolejkach mają na koncie jedenaście zwycięstw oraz trzy porażki i nadal liczą się w walce o złoty medal Mistrzostw Polski.

Sobotni mecz był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku na korzyść gospodarzy zdecydowała bramka Tomasza Różyckiego z rzutu karnego na dwie minuty przed końcem. Niedzielne spotkanie zacięte było tylko w pierwszej połowie. W drugiej części gry przewagę osiągnęli poznaniacy i ostatecznie wygrali różnicą pięciu bramek.

2 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 7:5 (3:1, 1:0, 2:2, 1:2)

Waterpolo Poznań: Paweł Handze – Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (1 gol), Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak, Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz

3 kwietnia, mecz rewanżowy:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 11:6 (2:1, 4:3, 3:1, 2:1)

Waterpolo Poznań: Paweł Handze – Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski (3 gole), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz (1 gol).

Trener: Jacek Maciąg

źródło: lepszypoznan.pl