Lech Poznań po bardzo słabym meczu w swoim wykonaniu przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Vadis Odjidja-Ofoe i Michał Kucharczyk. Kolejorz po tej porażce spadł na trzecie miejsce w tabeli.

Trener Nenad Bjelica dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu z meczem z Pogonią Szczecin. Ku zaskoczeniu wielu w ataku zagrał Dawid Kownacki zamiast Marcina Robaka. Ten wariant nie wypalił w ostatnim spotkaniu obu drużyn, nie zdał egzaminu również w środę.

W pierwszym kwadransie legioniści całkowicie zdominowali gości z Poznania. Na prowadzenie wyszli w 6. minucie, gdy podaniem z własnej połowy obronę Lecha zaskoczył Maciej Dąbrowski. Do piłki doszedł Odjidja-Ofoe i po krótkim rajdzie mocno uderzył w krótki róg bramki Matusa Putnockiego. Strzał był silny, ale wydaje się, że bramkarz Kolejorza mógł zrobić więcej w tej sytuacji.

Warszawianie uskrzydleni prowadzeniem próbowali podwyższyć wynik. Swoje szanse miał Dominik Nagy, ale nie potrafił ich wykorzystać. Lechici z czasem dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na dogodne sytuacje pod bramką Arkadiusza Malarza.

Po przerwie goście nieco odważniej zaatakowali i w końcu mogliśmy oglądać wyrównany mecz. Na boisku pojawił się także Marcin Robak. Obrona Legii nadal jednak radziła sobie w nielicznych groźnych sytuacjach pod swoją bramką.

Z czasem Legia ponownie mocniej przycisnęła poznaniaków, co w 83. minucie skończyło się drugim golem. Tomasz Jodłowiec zagrał piłkę za linię defensywy Kolejorza do Michała Kucharczyka, który uniknął pozycji spalonej, przerzucił piłkę nad wychodzącym Putnockim i głową skierował ją do pustej bramki.

To był koniec emocji w tym meczu. Legia zasłużenie zwyciężyła pokonując praktycznie bez walki słabego Lecha. Teraz to warszawianie mają w swoim ręku losy mistrzostwa. Poznaniacy muszą liczyć na potknięcia innych.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Odjidja-Ofoe (6.), 2:0 Kucharczyk (83. – głową)

Legia: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek – Thibault Moulin, Tomasz Jodłowiec – Guilherme (74. Michał Kucharczyk), Vadis Odjidja-Ofoe, Dominik Nagy (64. Kasper Hämäläinen) – Miroslav Radović (87. Michał Kopczyński)

Lech: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Maciej Gajos (76. Abdul Aziz Tetteh) – Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (60. Marcin Robak), Mihai Radut (84. Paweł Tomczyk) – Dawid Kownacki

Żółte kartki: Guilherme, Miroslav Radović, Vadis Odidja-Ofoe – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh

Widzów: 28 820

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).