Polonia Poznań - Victoria Sianów - fot. Irek Pindral

Piłkarki Polonii Poznań odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonały u siebie Victorię Sianów 2:1, mimo, że już od drugiej minuty przegrywały. Bramki dla poznanianek zdobywały Agnieszka Szafran i Daria Sroczyńska.

Zdecydowanie lepiej obecny sezon rozpoczęły piłkarki z Sianowa. W trzech meczach (jeden przełożony) dwukrotnie zdołały wygrać. Z kolei zawodniczki Polonii zdobyły tylko dwa punkty po remisach, a dwa razy schodziły z boiska pokonane.

Już w 2. minucie Victoria wyszła na prowadzenie. Strzałem za „kołnierz” Dominiki Dewickiej bramkę zdobyła Saganowska. Przez większość pierwszej połowy lekką przewagę miał zespół gości, ale to gospodyniom udało się strzelić gola. W 34. minucie dobrą akcję polonistek wykończyła Szafran. Do przerwy mieliśmy remis.

W drugiej części gry, mimo kilku dobrych okazji z obu stron, padła tylko jedna bramka. W 71. minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachowała się Sroczyńska i wpakowała piłkę do siatki. Po tym golu mecz się otworzył, ale nie znalazło to odzwierciedlenia w wyniku. Upragnione trzy punkty zostały więc w Poznaniu, a Polonia mogła świętować pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Osobny akapit należy się sędziowaniu, które znacznie odbiegało od przyjętych standardów. Kontrowersje wywołała zwłaszcza decyzja o niepodyktowaniu rzutu karnego po faulu w polu karnym na Szafran.

Polonia Poznań – Victoria Sianów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Saganowska (2.), 1:1 Szafran (34.), 2:1 Sroczyńska (71.)

Polonia: Dominika Dewicka – Zuzanna Filipiak , Laura Czudzińska, Anna Jacewicz, Daria Sroczyńska, Dorota Czech (56. Sandra Beszterda), Katarzyna Ulikowska, Monika Marczak, Adrianna Sikora, Alicja Zając, Agnieszka Szafran (88. Aleksandra Tyl)

Victoria: Małgorzata Chwastek – Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Izabella Pawłowska, Nikola Wodarczyk, Paulina Trzeciak, Karolina Zakrzewska, Klaudia Saganowska, Laura Krupienko, Malwina Grzelak

Żółte kartki: Katarzyna Ulikowska – Klaudia Saganowska, Agnieszka Pencherkiewicz, Małgorzata Chwastek

Sędzina: Magdalena Klepuszewska