Patrycja Wyciszkiewicz - fot. youtube.com

Sztafeta 4×400 m z Patrycją Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań w składzie zajęła piąte miejsce w pierwszych w historii zawodach IAAF World Relays na Bahamach. W Nassau startowało także trzech sprinterów ze stolicy Wielkopolski.

W finale na pierwszej zmianie biegła Małgorzata Hołub, która przekazał pałeczkę Patrycji Wyciszkiewicz. 20-letnia sprinterka utrzymała Polki na szóstym miejscu. Następnie Joanna Linkiewicz wyprowadziła biało-czerwone na piątą pozycję, na której Justyna Święty finiszowała.

Wygrała sztafeta USA. Druga była drużyna Jamajki, a trzecie finiszowały reprezentantki Nigerii. Wynik ten dał polskiej drużynie bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Pekinie (22-30 sierpnia 2015).

Finał 4×400 m kobiet na IAAF World Relays

W sztafecie 4×100 mieliśmy trzech przedstawicieli Poznania: Jakuba Adamskiego, Remigiusza Olszewskiego (obaj OŚ AZS) i Kamila Masztaka (Grunwald). W eliminacjach Olszewski, Dariusz Kuć, Masztak, Karol Zalewski uzyskali bliski rekordu Polski czas 38,60 s. Nie starczył on jednak do startu wśród najlepszych. Polacy uczestniczyli w finale B, w którym za Masztaka pobiegł Adamski. W takim składzie biało-czerwoni z czasem 39,31 s zajęli piąte miejsce.

W sztafecie 4×800 m Karol Konieczny (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Szymon Krawczyk (KS AZS-AWF Wrocław), Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i Adam Kszczot (RKS Łódź) zdobyli srebrny medal.

IAAF World Relays, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w biegach sztafetowych, odbyły się po raz pierwszy. Na Thomas A. Robinson Stadium w Nassau rozegranych zostało pięć konkurencji: 4×100 m, 4×200 m, 4×400 m, 4×800 m oraz 4×1500 m. Na ostatnich dwóch dystansach ścigali się tylko mężczyźni.