Już w tę sobotę w Poznańskim Dojo Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Taborowej odbędzie się kolejna, druga w tym roku impreza z cyklu „K1 Rules – Low Kick – Boks czyli ogólnopolskie sparingi w Our Team Poznań”.

Taborowa po raz kolejny w tym roku zostanie opanowana przez sporty walki. W 2016 pierwszy raz kluby z całej polski spotkały się w Poznaniu 20 lutego. Już wtedy impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół sportów walki. W maju zainteresowanie imprezą wcale nie jest mniejsze.

Mimo obecności na miejscu lekarza, sędziów roboczych, doświadczonych szkoleniowców i filozofii ‘przyjaźnie’ dobieranych par ćwiczących, to w trosce o bezpieczeństwo musieliśmy wyznaczyć limit nie przekraczający 90 osób. Z uwagi na fakt, że nie w każdej kategorii była parzysta liczba zawodników dobiliśmy do 98 miejsc. Listę osób zamknęliśmy już w poniedziałek 9 maja, choć pierwotnie miały one trwać do 11. Mamy nadzieję, że kluby którym niestety musieliśmy odmówić nas zrozumieją i w kolejnej edycji zgłoszą się jako pierwsze. – mówi trener Our Team Poznań oraz organizator imprezy Łukasz Smoliński.

fot. Magdalena Dubert
fot. Magdalena Dubert

Cel i zasady organizacji wydarzenia wciąż pozostają niezmienione.

Pojedynki będą odbywać się w kickbokserskich formułach K1 Rules, Low Kick oraz w pięściarstwie. Pary zawodników dobierane są według formuły walki, aktualnej masy ciała, ilości odbytych walk oraz stażu treningowego. Cieszymy się, że nasz projekt wzbudził takie zainteresowanie. W sesji porannej uczestniczyć będzie 98 osób z gwiazdami sportów walki na czele. Obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Lubońska i Piotr Wawrzyniak, którzy występowali w KSW, Łukasz Demczur, który debiutował w ubiegłym roku na gali FEN, Kamil Szłapka, czyli obecny mistrz Polski w kickboxingu oraz wielu znakomitych zawodników z 18 polskich klubów. – dodaje trener Łukasz Smoliński.

Dla zgłoszonych do wydarzenia zawodników będzie to kolejna forma treningu, natomiast dla trenerów możliwość sprawdzenia formy swoich podopiecznych. Głównym założeniem ogólnopolskich sparingów nie jest walka o nagrody.

Projekt ma służyć profesjonalnemu przygotowaniu do rywalizacji sportowej oraz zintegrować środowisko sportów walki. Równie ważnym przesłaniem „K1 Rules – Low Kick – Boks czyli ogólnopolskie sparingi w Our Team Poznań” jest krzewienie kultury fizycznej w dobie powszechnej komputeryzacji i siedzącego trybu życia – podsumowuje organizator imprezy.

Szczegóły dotyczące zgłoszonych klubów i uczestników, a także harmonogram i zasady są dostępne na profilu facebookowym Our Team Poznań.

fot. Magdalena Dubert
fot. Magdalena Dubert

Harmonogram imprezy:

09:00 Otwarcie obiektu
09:00 – 09:15 rozlokowanie po szatniach i przygotowanie przez kierowników drużyn niezbędnej dokumentacji – oświadczeń sparingowych

09:15 – 09:45 odprawa techniczna dla trenerów w „kawiarence” przy wejściu do obiektu , weryfikacja oświadczeń sparingowych („OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA ZAJĘĆ W OUR TEAM”) poszczególnych zawodników.

09:45 – 10:00 odprawa dla wszystkich uczestników treningu w sali gimnastycznej – przedstawienie klubów, sędziów roboczych, opieki medycznej, scharakteryzowanie zasad zajęć i poszczególnych serii walk oraz sprawdzenie wymaganego sprzętu do walk

10:00 – 10:20 Ćwiczenia przygotowującej (rozgrzewka) do pierwszej serii walk rannych prowadzona przez wyznaczonego trenera.

10:20 – 10:45 rozpoczęcie pierwszej serii walk w wyznaczonych ringach, zawodnicy drugiej serii przygotowanie do sparingu (rozgrzewka) prowadzona przez wyznaczonego trenera

10:45 – 11:10 rozpoczęcie drugiej serii walk w wyznaczonych ringach, zawodnicy trzeciej serii przygotowanie do sparingu (rozgrzewka) prowadzona przez wyznaczonego trenera

11:10 – 11:35 rozpoczęcie trzeciej serii walk w wyznaczonych ringach, zawodnicy czwartej serii przygotowanie do sparingu (rozgrzewka) prowadzona przez wyznaczonego trenera

11:35 – 12:00 rozpoczęcie czwartej serii walk w wyznaczonych ringach

12:00 zakończenie sparingów ćwiczenia rozciągające

12:15 – 12:30 Wspólna fotografia wszystkich uczestników wydarzenia
12: 30 – 15:00 przerwa i odpoczynek

15:00 powrót do sali
15:15 – 15:30 weryfikacja osób uczestniczących w drugiej turze walk

 

15:30 rozpoczęcie zajęć – wspólna rozgrzewka – przewidziane 12 rund walk o charakterze zadaniowym w mieszanych parach – pracy 3min na 1 min odpoczynku ( średnio zaawansowani, zawodnicy) 2 min pracy na 2 min przerwy (początkujący)

16:45 zakończenie zajęć
17:15 opuszczenie obiektu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments